ShendetI | Gazeta Koha Jone

ShendetI

Home ShendetI

Studim: Pse duhet të konsumoni kafe para se të stërviteni

0
Keni menduar se si mund të digjni më shumë dhjamë gjatë ushtrimeve? Shkencëtarët thonë se konsumi i kafesë para stërvitjes do...

Ushqimet që ndihmojnë për të zvogëluar djegien nga dielli

0
Me ardhjen e sezonit të verës, lëkura kërkon një kujdes më të veçantë. Për t’u mbrojtur nga dielli, përpos përdorimit të krem...

E dinit çfarë ndikimi ka konsumi i alkoolit tek truri?

0
Sipas një studimi të Universitetit të Oksfordit në të cilin morën pjesë 25 mijë vetë rezultoi se çdo sasi alkooli çon në një ...

Maskat më efektive të të gjitha kohërave për çdo tip lëkure

0
Vajzat dhe zonjat që janë të përkushtuara ndaj kujdesit të lëkurës e dinë mirë se ç’kënaqësi është përgatitja e maskave të fy...

Sa zgjat rënia e flokëve, e shkaktuar nga Covid-19

0
Një prej efekteve anësore që lë tek njerëzit Covid-19 është edhe rënia e flokëve, e cila për disa kthehet në problem vërtet s...

Pse nuk duhet të flini kurrë me nerva

0
Sipas hulumtimeve, ata që shkojnë të zemëruar në shtrat, “konsolidojnë” emocionet e tyre negative më mirë gjatë gjumit, duke ...

Nuk mjafton koronavirusi, çfarë është “kerpudha e zezë” që sulmon ata që shërohen

0
Infeksionet mykotike mund të jenë shumë të dëmshme. Dhe një prej tyre në veçanti – mukormikoza ka shtuar peshën e vuajtjeve n...

Nëse keni sy të fryrë që në mëngjes, mbani parasysh këto 5 këshilla

0
Ju ka ndodhur të zgjoheni në mëngjes me sy të fryrë?  Me siguri është një nga gjërat me të bezdisshme dhe të prish humorin e ...

Zbuloni efektin e frutave e perimeve në trup sipas ngjyrave të tyre

0
Prodhimet e nënës natyrë nuk kanë etiketa ashtu siç kanë ilaçet dhe na tregojnë çfarë përmbajnë dhe çfarë funksionon për dhim...

Bima që shkakton efekte fantastike në stomak, bark dhe tru

0
Një ndër bimët medicinale më të përhapura dhe më të përdorura është Sherbela. Duke qenë se vepron si një astringjent, stim...