Kosova | Gazeta Koha Jone

Kosova

Home Kosova

Fatmir Limaj zgjidhet sërish kryetar i Nismës Socialdemokrate

0
Fatmir Limaj është zgjedhur sërish kryetar i Nismës Socialdemokrate. Limaj u zgjodh në Kuvendin e II-të Zgjedhor të NISMA-...

Një i vdekur dhe 28 raste të reja në 24 orët e fundit në Kosovë

0
Një i vdekur dhe 28 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndet...

Pfizer konfirmon marrëveshjen me Kosovën për vaksinat anti-Covid

0
Gjiganti farmaceutik Pfizer ka konfirmuar të shtunën për Radion Evropa e Lirë, marrëveshjen e arritur me Qeverinë e Kosovës p...

Situata politike në Kosovë/ Feraj: Reciprociteti në nivelin e bashkësisë së shteteve, Kurti po e respekton

0
Politologu Hysamedin Feraj, ka komentuar procesin e dialogut Kosovë-Serbi. I ftuar në edicionin e lajmeve të Ora News, Feraj ...

“Ndryshimi i kufijve do të thotë hapja e kutisë së pandorës”, BBC: Plani misterioz me harta që alarmon liderët ballkanik

0
“Ndryshimi i kufijve do të thotë hapja e kutisë së Pandorës”, thotë Valentin Inzko. Si Përfaqësues i Lartë ndërkombëtar në...

Ndryshe nga Shqipëria, në Kosovë hiqet ora policore

0
Ndryshe nga Shqipëria ku Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi që të ketë orë policore, në Kosovë ekspertët e kanë hequr. P...

“Defender 21” në Kosovë, Osmani: Të paluhatshëm në partneritetin me aleatët perëndimorë

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu dhe kryeministri, Albin Kurti kanë vlerësuar rëndësinë e pjesëmarrjes së Forcës së...

Kreu PSHDK, Zef Morina takon Metën: Zoti president, Kosova është me ju!

0
Kreu i Partisë Shqiptare Demokristiane të Kosovës, Zef Morina, gjatë një vizite që po zhvillon në Shqipëri është takuar me Pr...

Dialogu Beograd-Prishtinë, zbardhet axhenda e plotë e Lajçak dhe Palmer në Kosovë

0
Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav L...

Asnjë viktimë dhe 18 raste të reja me Covid në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar 18 raste të reja me COVID-19. Fatmirësisht në orët e fundit nuk ështe regj...