Aktualitet | Gazeta Koha Jone

Aktualitet

Home Aktualitet

Kërcënim dhe gjobë biznesmenit, djali iu vetëvra një vit më parë

0
Një tjetër rast gjobëvënieje po hetohet nga prokuroria ndaj një biznesmeni i cili është kërcënuar në telefon dhe i kërkohen d...

Foto/ Erion Braçe nxjerr faturën e tavës së peshkut dhe ankohet

0
Çdo verë rikthehet çështja e çmimeve të kripura. Zv/ kryeministri Erion Braçe në nisje të këtij sezoni turistik përmes një po...

Në datat 3 dhe 4 qershor “Boeing boeing”, i Teatrit Shëtitës Çajupi do të ulet në Amfiteatrin e Durrësit

0
Teatri Shëtitës “Çajupi” me guxim  nisi stinën e verës në Pukë duke u ulur me Boeing Boeing, e cila është komedia e suksesshm...

Edith Harxhi krah Nishanit në Gjirokastër, ish-presidenti: S’mund të qëndrojmë pjesë e mbytjes në këtë moçal

0
Kandidatët për kreun e PD-së, po vijojnë me takimet në çdo qytet. Kandidatja për kryetare të PD, Edith Harxhi ndodhet në Gjir...

U ekzekutua me 8 plumba në kokë, mediat greke japin detaje: Larje hesapesh mes bandave të drogës

0
Mediat greke, kanë dhënë detaje në lidhje me vrasjen e 34-vjeçarit shqiptar në Athinë. Sipas mediave, dyshohet se është nj...

“Më vratë djalin ore qenër shqiptarë”, e ëma e 32-vjeçarit shpërthen në lot në vendin e krimit

0
Aris Papas u ekzekutua në një lokal në Athinë, dhe nëna e tij ka shpërthyer në të qara dhe të shara në vendin e krimit. Ajo s...

Horrori në familjen Josifi, Blerta rrëfehet para hetuesve: Anisa qëndroi 52 ditë pa ngrënë, unë dhe nëna…

0
Horrori në familjen Josifi në korrik të 2020, trondi mbarë Shqipërinë. Mësohet se e mbijetuara Blerta Josifi është marrë sëri...

Fshati mes problemeve në Librazhd, banorët: Që në ’39 nuk ka bërë njeri rrugë

0
Në lagjen Alla të fshatit Zgosht të Librazhdit banojnë 30 familje. Shumica janë të moshuar. Një 77 vjeçare thotë se është e v...

“Zhduket” Covid-19 në Shqipëri? 12 raste të reja dhe 1 viktimë në 24 orë

0
Pandemia e Covid-19 vijon që të jetë me shifra drastikisht të ulta. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, betejën në 24 orët e fu...

Hyrje-daljet në Shqipëri, rritje të udhëtimeve nga Kosova e Zvicra

0
466.283 persona kanë hyrë gjatë muajit prill në territorin shqiptar, ndër to 241 mijë shtetas të huaj. Sipas INSTAT, rritja ë...