Home ShendetI 10 ushqime që...

10 ushqime që ulin rrezikun e kancerit të zorrës së trashë

26
0

Kanceri i zorrës së trashë është një nga llojet më të zakonshëm të kancerit. Në shumë raste, shkaku është i paqartë, megjithëse faktorët e mundshëm të rrezikut përfshijnë shtim në peshë, një standard Ii ulët jetese dhe një dietë të dobët.

Më poshtë albeu.com do t’ju tregojë ushqimet që duhet të përfshini në dietën tuaj pasi ulin rrezikun e kancerit të zorrës dhe trashë.

1. Zarzavatet me gjethe

2. Brokolit

3. Manaferrat

4. Portokallet

5. Specat në formë zileje

6. Thjerrëzat

7. Fasulet

8. Bollguri

9. Makaronat me grurë të plotë

10. Kuinoa

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Shendeti

Më shumë nga Shendeti

Lajmet e Fundit

Te Fundit