POLITIKE | Gazeta Koha Jone

POLITIKE

Home POLITIKE

Ambasada greke njofton: Deri me 7 qershor të njëjtat masa

0
Njoftimi i Ambasadës Greke: Ambasada Greke në Shqipëri lajmëron se do masat kufizuese për shtetasit nga Shqipëria në Greqi...

Nesër rezultati i Gjirokastrës në dorën e 5 gjyqtarëve, “25 prilli” zhvendoset në Kolegjin Zgjedhor

0
Vendimet e Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kundër përsëritjes së zgjedhjeve në 9 qarqe e kanë zhvendosur 25 prillin ...

Vasili: Reforma në Drejtësi, propaganda përballë 10 fakteve reale

0
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka renditur 10 fakte që për të tregojnë se nuk ka Reformë në Drejtësi, por që përgjatë kë...

Ftesa nga PS/ Basha: Karrem për të ndryshuar ligjin zgjedhor. Na pret beteja kundër regjimit Rama-Doshi

0
Nga Dibra aty ku zhvilloi një takim me strukturat dhe mbështetësit, kreu aktual dhe kandidat për një tjetër mandat në krye të...

Ambasada për Yuri Kim: Ka punuar mbi pikat kyçe të sigurisë kombëtare, përgjegjëse për NATO dhe OSBE

0
Këtë të dielë, ambasada e SHBA-së në Tiranë ka shkruar për ambasadoren Yuri Kim. Shkrimi i plotë Duke përfaqësuar ameri...

770 mijë të vaksinuar, Rama: Nesër vijnë 11700 doza të vaksinës Pfizer

0
Kryeministri Edi Rama, ka bërë me dije se deri më tani në vend janë vaksinuar kundër Covid-19, plot 770 mijë qytetarë. Teksa ...

Koha e kanabisit, aksion në Krujë për zbulimin e parcelave. 15 të arrestuar

0
Me ardhjen e verës, ku nisen edhe skafet me kanabis, ka bërë që Policia e Shtetit të nis një aksion në zonën e Niklës, si në ...

Greqia drejt njohjes së Kosovës?

0
Greqia nuk e njeh Kosovën si shtet, por ministrja e Jashtme e Kosovës mësohet se së shpejti pritet ta vizitojë këtë shtet. Në...

Vizitoni Muzeun e ri të Artit Mesjetar në “Parisin e vogël” të Shqipërisë

0
Kryeministri Rama ka postuar një video-thesar, ku shikohen se si në Muzeun e Artit të Korçës janë vendosur thesaret e ikono...

Shkodër, panair makinash të vjetra. Foto

0
Një aktivitet i bukur u zhvillua në Shkodër me makina të vjetra. Ishte mbresëlenës aktiviteti. Qindra e qindra kureshtarë ...