KRYESORE | Gazeta Koha Jone

KRYESORE

Home KRYESORE

Kriza e pandemisë/Nga pilotë avioni fillojnë punë si trenist!

0
Pandemia COVID-19 jo vetëm që ka bllokuar mijëra aeroplanë, por edhe pilotët. Në të gjithë botën, disa pilotë kanë këmbyer ka...

Ambasada për Yuri Kim: Ka punuar mbi pikat kyçe të sigurisë kombëtare, përgjegjëse për NATO dhe OSBE

0
Këtë të dielë, ambasada e SHBA-së në Tiranë ka shkruar për ambasadoren Yuri Kim. Shkrimi i plotë Duke përfaqësuar ameri...

BE nis procesin gjyqësor kundër AstraZeneca

0
Nga DW- Komisioni i BE e ka paditur prodhuesin e vaksinave për uljen drastike të dërgesave në BE. Komisioni i BE e ka akuzua...

Chelsea fiton finalen e Champions League, mund Mancester City (VIDEO)

0
Chelsea është fitues i Champions League për sezonin 2020-2021. Skuadra e Tomas Tuchel ka bërë mrekullinë duke fituar 1-0 në f...

Vitet 2013-2030, vitet e Edi Ramës

0
Nga Herion Mesi-  Edi Rama i mori zgjedhjet me të gjitha mënyrat që njeh Rilindja. Tashmë kaleron i qetë me një synim të q...

Britania përballë një vale të re infeksionesh me COVID-19

0
Nga DW- Britania ka konfirmuar se vendi po përjeton një rritje të re infeksionesh me koronavirus. Vetëm të premten u ident...

Petrit Vasili: E pafalshme! Kapja rilindase ktheu reformën në drejtësi nga iluzion në deluzion

0
Nga Petrit Vasili Kapja rilindase ktheu reformën në drejtësi nga iluzion në deluzion!! Mijëra e mijëra qytetarë presin pr...

Kryebashkiaku Erion Veliaj me sportistët që përgatiten të përfaqësojnë Shqipërinë në Japoni

0
Nga Lindita Kokoli- Nga Parku i Liqenit, aty ku tashmë sportistët elitarë kanë dhe pistat e tyre të stërvitjes, kryetari i...

Kryeministri gati thertoren në PS, koka e kryebashkiakut të Vlorës ikën e para

0
-Më shumë se për postet frika e disa ministrave është se bashkë me detyrën mund të shkojnë për skrap te SPAK! Ndërkohë kryemi...

Artan Hoxha: Nëse Presidenti shkarkohet vetëm për deklarata, këtu nuk do mbetet njeri pa u pushkatuar nga PS

0
Komisioni parlamentar hetimor i kryesuar nga mazhoranca, sëbashku me ca deputetë idiotë të "opozitës" parlamentare miratoi re...