Forum | Gazeta Koha Jone

Forum

Home Forum

Andi Bushati: Pesë rreziqet e mandatit të tretë

0
Nga Andi Bushati - Zgjedhjet e 25 prillit vërtetuan edhe njëherë, jo vetëm pamundësinë e përmbysjes së sistemit, por edhe ...

Largpamësia e SHBA zgjidhi konfliktin Izrael-Hamas

0
Nga Akri Çipa - Konflikti i armatosur ndërmjet Izraelit dhe Hamasit ndryshoi agjendën e Presidentit Biden. Në njëfarë mëny...

Enton Abilekaj: “Non grata” për Berishën, akt kundër PD apo kundër Edi Ramës

0
Nga Enton Abilekaj - Ata që e shohin shpalljen non grata të Sali Berishës, si një mbështetje për Edi Ramën, stabilokracinë...

Falë qeverisë antikorrupsion të Ramës, vendi është pronë e MAFIA-s

0
Nga Basir Çollaku - Falë qeverisë antikorrupsion të Ramës, vendi është pronë e MAFIA-s. Rrofshi partnerë që e mundësuat. ...

Shqipëria mbetet peng i së kaluarës së vet komuniste

0
Nga Altin Gjeta - Ky mars shënoi 30-vjetorin e fillimit të Lëvizjes Studentore që i hapi rrugë rënies së regjimit komunist h...

Handke, Mlladiqi dhe Karaxhiqi

0
Nga Enver Robelli - Më 2019 shkrimtari austriak Peter Handke fitoi çmimin Nobel për Letërsi. Komiteti i Nobelit mbase nuk i ...

Xhepi 500 milionë euro i Rindërtimit

0
Nga Klodian Tomorri- Në 30 nëntor të vitit të kaluar, Bordi i Drejtorëve të FMN lëshoi një deklaratë disi të pazakontë për...

Enton Abilekaj: Bomba e SHBA mbi Berishën, si fundi i tranzicionit

0
Nga Enton Abilekaj- Një zhurmë e fortë, si shpërthim u dëgjua dje në Tiranë dhe jo vetëm. Interesit të madh të publikut dhe ...

Bomba e SHBA mbi Berishën, si fundi i tranzicionit

0
Nga Enton Abilekaj Një zhurmë e fortë, si shpërthim u dëgjua sot në Tiranë dhe jo vetëm. Interesit të madh të publikut dhe...

Komisioni hetimor, içi dhe puçi

0
Nga Ylli Dylgjeri - Se pari, te shpjegojme shkurt se çfare eshte ky Komision hetimor? Komisioni hetimor i ngritur per te...