Bota | Gazeta Koha Jone

Bota

Home Bota

COVID-19 në Itali, bie ndjeshëm numri i viktimave, regjistrohen 2.949 infektime gjatë 24 orëve të fundit

0
Autoritetet shëndetësore në Itali kanë publikuar të dhënat e virusit atje. Sipas mediave të huaja, në 24 orët e fundit në ...

2020-ta, viti më i ngrohtë në Evropë

0
Viti i kaluar ishte më i ngrohti i regjistruar ndonjëherë në Evropë, sipas një agjencie shkencore evropiane. Një raport i ri ...

Izraeli, Egjipti diskutojnë armëpushimin me Hamasin dhe rindërtimin e Gazës

0
Ministrat e Jashtëm të Egjiptit dhe Izraelit janë takuar të dielën në Kajro, për të diskutuar rreth fuqizimit të armëpushimit...

Hapet një tjetër vend në Europë, fitohet lufta me Covid-19

0
Si shumë vende të Europës, edhe austriakët do të munden të frekuentojnë stadiumet, sallat e koncerteve dhe teatrot, pa mbajtu...

Panik në SHBA, tre njerëz futen brenda “club-t”, vrasin dy persona e plagosin 20 të tjerë

0
Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjera kanë mbetur të plagosur pas disa të shtënave jashtë një “clubi” në Flo...

Sulm me armë në Toronto, humb jetën një person, plagosen katër të tjerë

0
Një sulm me armë zjarri është regjistruar në Toronto të Kanadasë. Sipas mediave të huaja, si pasojë e hapjes së zjarrit një p...

Maqedonia e Veriut regjistron 23 raste të reja nga COVID-19, 10 pacientë humbin jetën në 24 orët e fundit

0
Maqedonia e Veriut ka regjistruar 23 raste të reja këtë të dielë nga COVID-19. Po ashtu 10 pacientë kanë humbur jetën në 24 o...

Lulëzon tregu imobiliar në Dubai, europianët po investojnë shumë para në pasuritë e patundshme të vendit

0
Pas gjashtë viteve të vështira, në Dubai po lulëzon sërish tregu i pasurive të paluajtshme, i nxitur edhe prej fazës aktuale ...

Shpërthen bomba në minibus, humbin jetën 3 mësues, 15 të plagosur

0
Të paktën 3 mësues kanë vdekur dhe 15 persona të tjerë janë plagosur pasi një bombë shpërtheu në autobusin me personelin e un...

Grushti i dytë i shtetit në 9 muaj, Macron paralajmëron tërheqjen e trupave nga Mali

0
Presidenti francez Emmanuel Macron, në një intervistë të dielën paralajmëroi se Franca mund të tërheqë trupat ushtarakë  në M...