Rajoni | Gazeta Koha Jone

Rajoni

Home Rajoni

Grubi: Vetingu i patjetërsueshëm, në politikë dhe drejtësi

0
Kryetari i komisionit për çështjet Evropiane në parlamentin e Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, thotë se Shkupi pret një ven...

Patrullime të përbashkëta policore mes Serbisë dhe Kinës në Beograd

0
Policia e Serbisë mori përforcimet e saj të para policore nga Kina për të përballuar një numër në rritje të turistëve dhe pun...

Mjekët në protestë: Mos na rrihni

0
Mjekët në Qendrën Klinike të Shkupit nën moton “Stop dhunës ndaj punonjësve të shëndetit” kanë dalë në rrugë duke protestuar....

Angela Merkel ngul këmbë, thirrje Serbisë: Vijoni dialogun me Kosovën

0
Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel tha sot pas takimit me kryeministren serbe, Ana Brnabic theksoi se procesi i zgjidhjes...

Çfarë po ndodh me Gruevskin? Shpëton nga akuzat për autostradat kineze

0
Sipas portalit ‘SDK;, ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski i vjetërsohet vepra penale në rastin ‘Trajketorja’ të Prokurorisë S...

Cili nga kandidatët për kryeministër do të bisedojë me Serbinë dhe në ç’mënyrë?

0
Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe qasja ndaj këtij dialogu, është një temat në të cil...

The Guardian: Refugjatët në ishujt grekë në kushte ekstreme, punonjësit socialë ngrenë alarmin

0
Prestigjozja ‘The Guardian’ ka shkruar për kushtet ekstreme në të cilat ndodhen refugjatët në Greqi. “Fëmijë që pickohen n...

Greqia synon hapjen e vendeve të reja të punës – Pret investimin më të madh ndër vite nga Eldorado Gold Corp

0
Greqia është në bisedime me Eldorado Gold Corp të Kanadasë, për të siguruar investimet nga projektet e saj të zhvillimit të m...

Hidhet nga mbikalimi për të vdekur, plagos edhe motoçiklistin

0
Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme (16 shtator) në lindje të Selanikut. Një burrë, i cili kishte qëllim të v...

Maqedonia e Veriut, rritet çmimi i naftës

0
Në Maqedoninë e Veriut është lajmëruar se mesnatën e së hënës duke u gdhirë e marta, çmimi i naftës do të rritet. Rritja do j...