Home KRYESORE Zjarrfikësit ...

Zjarrfikësit mes flakëve, heronjtë e shpëtimit të Biblotekës Kombëtare

37
0

Bibloteka shpëtoi falë heroizmit të zjarrfikësve. Ditën e djeshme Biblioteka Kombëtare u përfshi nga flakët, ndërsa për fatin e mirë nuk pati dëme të mëdha.

Por duket se heronjtë e vërtetë janë, zjarrfikësit! Dhe janë vertetë heronjë.

Faqja në Facebook, “Zjarrfikësit Tiranë” shkruan: U lodhem por ja vlejti ‘ Biblioteka Kombëtare ‘ kjo pasuri kulturore dhe letrare e kombit , sot nuk i humbi vlerat historike , nga zjarri i rënë në katin -2 të saj. Kjo falë efektivave zjarrfikës të cilët bënë të mundur që dëmet nga zjarri të ishin minimale.

https://www.facebook.com/MZSHT…

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit