Home Sporti Zbulohen vazo...

Zbulohen vazot e Championsit, në të dytën dominojnë ekipet e mëdha

46
0

Pas mbylljes së kampionateve në të gjitha ligat, tashmë janë përcaktuar edhe përbërja e vazove në Champions për sezonin e ardhshme.

Milan pas 7 vitesh do ta nisë nga vazo e katërt, ndërsa Juventus dhe Atalanta do të jenë respektivisht në vazon e dytë dhe të tretë. Interi, që fitoi kampionatin do të jetë në vazon e parë. Ekipe të mëdha si Real, Barcelona, PSG apo Liverpool kanë përfunduar në vazon e dytë.

VAZO 1: Atletico Madrid, Manchester City, Inter, Bayern Munich, Lille, Sporting Lisbona, Villarreal, Chelsea

VAZO 2: Real Madrid, Barcelona, Juventus, PSG, Liverpool, Sevilla, Manchester United, Borussia Dortmund

VAZO 3: Ajax, Leipzig, Atalanta, Porto, Zenit

VAZO 4: Milan, Ëolfsburg

*ekipet e tjera për t’u përcaktuar

Kalendari

26 gusht 2021: faza me grupe

13 dhjetor 2021: 1/8 e finaleve

18 mars 2022: çerekfinale dhe gjysmëfinale

Faza me grupe

14/15 shtator 2021: java e parë

28/29 shtator 2021: java e dytë

19/20 tetor 2021: java e tretë

2/3 nëntor 2021: java e katërt

23/24 nëntor 2021: java e pestë

7/8 dhjetor 2021: java e gjashtë

Faza me eliminim direkt

15/16/22/23 shkurt dhe 8/9/15/16 mars 2022: 1/8 e finaleve

5/6 dhe 12/13 prill 2022: çerekfinale

26/27 dhe 3/4 maj 2022: gjysmëfinale

28 maj 2022: finale (do të luhet në Saint Petersburg Stadium)

 

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit