Home KRYESORE Zbardhet letr...

Zbardhet letra e Opozitës për KQZ: Pa qeveri teknike nuk hyjmë në zgjedhje

57
0

Partitë e koalicionit opozitar vendosin zyrtarisht: Nuk do të ketë zgjedhje fasadë, të kapura nga paratë e krimit dhe drogës

Partitë e koalicionit opozitar kanë zyrtarizuar sot vendimin se nuk do të lejojnë në Shqipëri zgjedhje fasadë, zgjedhje të kapura nga krimi dhe paratë e drogës.

Me një kërkesë zyrtare dërguar KQZ-së, partitë e koalicionit opozitar kanë vënë në dijeni se nuk do të paraqesin kërkesë për t’u regjistruar si subjekte zgjedhore, dhe as si koalicion zgjedhor, deri në arritjen e marrëveshjes politike që siguron zgjedhje të lira e të ndershme, vetëm me një qeveri teknike me mbështetje të gjerë politike, që do të sigurojë zbatimin e ligjit të dekriminalizimit, luftën efikase kundër narkotrafikut, krimit të organizuar dhe parave të drogës, si dhe përgatitjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme.

Bashkangjitur, njoftimi drejtuar sot KQZ e firmosur dhe vulosur nga partitë e koalicionit opozitar.

[pdf-embedder url=”http://www.kohajone.com/wp-content/uploads/2017/03/Shkrese-e-koalicionit-opozitar-drejtuar-KQZ.pdf” title=”Shkrese e koalicionit opozitar drejtuar KQZ”]

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit