Home Aktualitet Ambasadorja Y...

Ambasadorja Yuri Kim në Voskopojë: Njerëzit në Shqipëri i duan shumë amerikanët

40
0

Me lule në duar, ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim duket tejet entuziaste teksa i përshëndet turistët në Voskopojë. Ata vijnë nga shtete të ndryshme të SHBA-së, ndaj Kim iu bëri me dije se njerëzit shqiptarë i duan shumë amerikanët.

Postimi i ambasadores Kim:

Një surprizë e mrekullueshme për tu ndeshur me turistë në Voskopojë ! Ata vinin nga shumë shtete të ndryshme (Teksasi, Uashingtoni, Kalifornia, etj.). Ata kanë udhëtuar nëpër botë dhe dëshironin të përjetonin diçka të re dhe spektakolare, kështu që natyrisht ata zgjodhën. Shpresoj që më shumë amerikanë të zbulojnë bukurinë dhe historinë unike të Shqipërisë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit