Home Sporti VIDEO/ “Raket...

VIDEO/ “Raketa” Rashica, çfarë supergoli nga ylli i Werder

116
0

Werder Bremen po luan sot në Kupën e Gjermanisë, përballë Heidenheim. Për të kaluar në avantazh, ekipit të Bundesligës i janë dashur vetëm gjashtë minuta. Ka qenë ylli shqiptar, Milot Rashica, ai që ka shënuar një supergol.

Pasi merr një top në hyrje të zonës, futbollisti kuqezi vazhdon driblimet dhe spostohet drejt qendrës. Më pas, Rashica gjuan me të djathtën dhe mposht portierin mik, duke i dhënë avantazhin Ëerderit. Më pas, jeshilët gjermanë do të shënonin dhe dy herë të tjera brenda 18 minutave, me anë të Bittencurt dhe Klassen.

Kupa e Gjermanisë

Werder Bremen – Heidenheim  3-0
Rashica 6′, Bittencurt 11′, Klassen 18′

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit