Home Bota “Video ...

“Video përdhunimesh dhe eskorta meshkujsh! Duhet ti tregoj mamit për gjërat e tmerrshme të njerkut?”

149
0

Një vajzë është tepër e shqetësuar për shëndetin dhe lidhjen e nënës së saj. Adoleshentja ka parë se njerku sheh video përdhunimesh dhe eskorta meshkujsh në internet. Për këtë arsye, ka kërkuar këshillën e psikologes Deidre pasi është në dilemë nëse duhet ti tregojë nënës apo jo.

Letra: Kur njerku im goditi mamin gjatë një fundjave, ajo mbeti me shenja në të gjithë trupin. Ata kanë 8 vite bashkë dhe janë të martuar prej 2 vitesh. Unë jam një vajzë 16 vjece dhe jam i shqetësuar se ai po e kontrollon atë.

Kam parë historinë e gjërave që sheh në kompjuter dhe zbulova se ai ka parë video përdhunimesh dhe meshkuj eskortash në faqe të ndryshme. A duhet të qëndroj e qetë ose ti tregoj mamit?

Deidre: Fol me nënën tënde kur ai nuk është aty dhe tregoji asaj sa e shqetësuar je. Ti e ke të drejtën të thuash se si ndihesh. Ajo nuk ka faj se po përjeton abuzim por ka nevojë të dijë që kjo ndikon tek ty. Ju jeni të dyja në rrezik. Ndërkohë, qëndro sa më shumë e zënë me miqtë që të mos e mbash mendjen e fiksuar në një vend.

/Ora News

 

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit