Home Sporti VIDEO/ Luis E...

VIDEO/ Luis Enrique “këput zinxhirët”, festa e çmendur pas golit të gjashtë

6
0

Në përmbysjen e madhe të Barcelonës ndaj PSG, nuk duhet harruar pa u përmendur trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, i cili e parashikoi në konferencën për shtyp para ndeshjes diçka të tillë teksa tha: “Nëse ata na shënuan 4, ne mund t’u shënojmë 6!”. Dhe me të drejtë Luis Enrique e ka festuar si i “çmendur” golin e gjashtë të Barcelonës. Katalanasit shënuan golin e gjashtë dhe të kualifikimit në sekondat e fundit, kur po luhej minuta e 5-të shtesë me anë të mesfushorit Sergi Roberto, dhe ky gol ekzaltoi në maksimum trajnerin Luis Enrique.

 

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit