Home Sporti Video/ E rral...

Video/ E rrallë, ja si i mohon golat kundërshtarëve mbrojtësi i Sevillas

131
0

Në futboll, çdo ditë ndodhin ngjarje të pazakonta duke e bërë këtë sport edhe më të bukur.

Një episod komik ka ndodhur në takimin mes Sevillës dhe Atletico Madridit në kampionatin spanjoll të futbollit. Personazhi kryesor në këtë ngjarje sportive është bërë mbrojtësi i Sevillas, Jules Kounde. Ky i fundit në tentativë për të mos lejuar që skuadra e tij të pësonte, e fut topin mes këmbëve dhe nuk i jep mundësinë sulmuesve, Morata e Costa të shënojnë.

Video u bë menjëherë virale në rrjetet sociale. Sfida mes Sevilla dhe Atletico Madrid u mbyll në barazim 1-1.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit