Home ShendetI Vajza me sind...

Vajza me sindromën “Bukuroshja e fjetur”, fle 22 orë në ditë

40
0

Kjo gjendje neurologjike, që ka filluar në moshën 16 vjeçe bënte që vajza të flinte 18 orë në natë.

Por edhe nëse rri zgjuar 2 orë ajo nuk e ka idenë nëse është në ëndërr apo në realitet, dhe gjithandej shoqërohet nga e ëma. Beth tregon se nuk mban mend shumë gjëra dhe jeta e saj ka kaluar pa u ndjerë.

Janë rreth 1,000 njerëz që vuajnë nga kjo sëmundje, për të cilën nuk është gjetur asnjë kurë dhe pse shkaktohet.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Shendeti

Më shumë nga Shendeti

Lajmet e Fundit

Te Fundit