Home Bota Turqia: Lufta...

Turqia: Lufta e shenjtë do të fillojë së shpejti në Evropë

53
0

Ankaraja zyrtare ka reaguar me tone të rrezikshme për fitoren e kryeministrit aktual në zgjedhjet holandeze, duke pohuar se “lufta e shenjtë do të fillojë së shpejti” në Evropë.

Mevlut Çavusoglu, ministri i Jashtëm turk, nuk e ka mirëpritur fitoren e Partisë Popullore e qendrës së djathtë e kryeministrit Mark Rutte, shkruan “The Independent”.

“Tani që zgjedhjet holandeze kanë mbaruar mund të shikojmë se nuk ka dallim mes  demokratëve, socialistëve apo dhe fashistëve si Wilders”, tha ai, sipas një përkthimi nga “Hurriyet”.

“Të gjithë kanë të njëjtin mentalitet. Ku do të shkoni? Në Evropë? Ju keni filluar ta rrënoni Evropën. Ju po e coni kontinentin buzë humnerës. Luftërat e shenjta do të fillojë shumë shpejti në Evropë”, tha ai.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit