Home Magazine Tirana pa dri...

Tirana pa drita dy ditët në vijim, ja zonat dhe oraret kur do të stakohet energjia

53
0

Disa zona në kryeqytet do të kenë shkëputje të energjisë elektrike, për disa orë, dy ditët në vijim, 29 dhe 30 tetor.

Sipas OSHEE, kjo vjen si pasojë e punimeve për rikonstruksionin e kabinave, ndërsa shkëputje të energjisë, ditën e nesërme, do të ketë për 6 orë, nga ora 09:00-16:00, pjesërisht në rrugët Mahmut Xhelili” dhe “Androkli Kostallari”.

Po ashtu, do të ketë shkëputje të energjisë elektrike edhe në fshatin Mucaj dhe një pjesë e Kasharit, ku rryma do të mungojë nga ora 09:30 deri në orën 13:00, ditën e nesërme.

Ndërsa më 30 tetor do të ketë shkëputje të energjisë, për 6 orë, pesërisht në rrugët: “Hysen Zhura”, “Mine Peza”, “Fortuziashtu”.

Njoftimi i plotë i OSHEE

Stakim, datat 29-30 Tetor

Në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, në datat 29-30 tetor do të stakohet energjia në këto orare dhe zona

29 tetor

09:00-15:00

Pjesërisht rrugët: “Mahmut Xhelili”, “Androkli Kostallari”

09:30-13:00

Fshati Mucaj dhe një pjesë e Kasharit

30 tetor
09:00-15:00

Pjesërisht rrugët: “Hysen Zhura”, “Mine Peza”, “Fortuzi”

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit