Home Sporti Tare e ka zgj...

Tare e ka zgjedhur trajnerin e ri, mbetet vetëm zyrtarizimi

11
0

Lazio duke se ka zgjedhur Maurizio Sarri-n për të zëvendësuar Simone Inzaghi-n. Sipas “Gazzetta dello Sport”, Claudio Lotito ka folur me menaxherin Fadil Ramadani dhe nesër mund të zhvillohet një takim mes presidentit dhe trajnerit për të folur për shifrat.

Ideja e bardhekaltërve është ajo që t’i ofrojë një kontratë 3-vjeçare prej 3 milionë eurosh në rritje, deri në 3.5 me bonus të caktuar.

Ish-trajneri i Juventus është i vendosur të kthehet në stol, për këtë arsye mund të pranojë si propozim. Emri i dytë është ai i Sinisa Mihajlovic, i cili do ta pranonte me kënaqësi një rikthim tek Lazio.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit