Home Magazine Surpriza, par...

Surpriza, para dhe dashuri, çfarë iu pret në muajin nëntor! Parashikimi i yjeve nga Jorgo Pulla

267
0

Dashi

Të përgjithshmet
Një muaj mjaft produktiv mund të themi për këtë muaj. Me Afërditën në shenjën e Shigjetarit me date 1/11 ndikime shume pozitive, mundësi në takime të ndryshme që mund të bëni në sferën sentimentale dhe në punë, pasi do të shënohet nga sukseset si në fushat tuaja personale dhe sociale. Hëna e plotë me datë 12/11, ku realizohet në këndin Dem-Akrep, gjithashtu me datë 19/11 sundimtari juaj Marsi kalon në shenjën e Akrepit, do të keni nevojë për të qëndruar me miq dhe të njohurit. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë shumë zhvillime pozitive dhe të këndshme, që do t’ju sjellin më afër njerëzve tuaj të dashur. Me datë 22/11 Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit, ku tregon shumë çështje që marrin zgjidhje për juve të kësaj shenje, ndërkohë në të njëjtën kohë do të merrni një surprizë të papritur që do t’ju sjellë gëzim të madh. Muaji mbyllet me një Hënë të re në shenjën e Shigjetarit me datë 26/11, ku hapen horizonte të reja në fushën ekonomike, atë sentimentale, si dhe kontrata të ndryshme që mund të ju realizohen.

Parashikimet në dashuri
Futja e shenjës së Afërditës në shenjën e Shigjetarit qysh në ditën e parë të muajit Nëntor do të keni mundësinë për të stabilizuar lidhjen tuaj, si dhe për juve që nuk keni diçka të rëndësishme koha është tani për të vepruar, ju do të shijoni shumë dhe momente të bukura që do t’ju sjellin edhe më afër bashkëshortit tuaj. Një arratisje nga jeta e përditshme pranë Hënës së Re që do të zhvillohet në 26/11 në Shigjetar, e kombinuar me një darkë romantike do të ketë një efekt të dobishëm në ndjenjat tuaja që do të zbuloni tek personi që keni pranë jush. Ju që jeni ende beqarë një person, i cili kohët e fundit ka dhënë dritën jeshile në perspektivën e një njohje të re duket të jetë akoma më pranë jush dhe do t’ju sjellë hije shumë të rëndësishme në jetën tuaj.

Parashikimet profesionale
Në fushën tuaj profesionale me Afërditën në shenjen e Shigjetarit ju jep shpresë për më të mirën e mundshme, gjërat do të lëvizin me pak ngadalë për arsye të Merkurit në anën e kundërt, por do te jeni te sigurt për të ardhmen tuaj, pasi do të zbulojnë disa situata që ju kanë larguar nga disa kolegë dhe do t’ju jepet mundësia për të zbatuar plane dhe synime të gjata që prej kohës kur keni punuar. Sugjerimet për bashkëpunime të reja do të jenë një nxitje e mirë për të vënë përpara biznesin tuaj. Financat tuaja nuk dëmtojnë asgjë në gjithë këtë kohë, pasi gjithçka duket se ka marrë rrugën që ju kënaq. Vazhdoni kështu dhe do të shihni se mund të fitoni baste edhe më të mëdha me veten.

Demi

Të përgjithshmet
Kjo periudhë me Afërditën duke lëvizur te shigjetari në ndikime pozitive për juve, do të jetë mjaft e qetë. Ju do të ndjeni nevojën për t’u konsultuar vetë dhe për të parë thellësisht nevojat që keni dhe të përpiqeni të shikoni nga një këndvështrim tjetër dhe të rishikoni shumë nga mendimet tuaja të mëparshme për disa gjëra. Në mjedisin tuaj shoqëror ju do të merrni sugjerime për bashkëpunim dhe pjesëmarrje në disa ngjarje që do t’ju kënaqin dhe do t’ju mbushin me gëzim. Në mjedisin tuaj familjar, disa gjëra të paparashikueshme dhe të papritura do ju befasojnë, zhvendosja e Afërditës në shenjën e Shigjetarit në ditën e parë të muajit datë 1/11 ju ndihmon shumë në zgjidhje të çështjeve ekonomike tuajat do të shkojë shumë mirë për juve të kësaj shenje. Hëna e plotë në datë 12/11 në këndin e Demit –me Akrep sjell prapë në tavolinë keqkuptimet që keni pasur me të shkuarën, por njëkohësisht jep zgjidhje në këto problem. Ju do të tregoni shumë gjëra të rëndësishme dhe mundësira.

Parashikimet në dashuri
Afërdita në shenjën e Shigjetarit nga data 1 do qëndrojë në shenjën tuaj deri me datë 25/11/2019, duke sjellë shanse dhe mundësira në sferën sentimentale tuajën, si dhe lidhjet që mund të keni pasur nga e kaluara. Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një marrëdhënie të përhershme dhe serioze në këtë kohë, do të ndjeni nevojën për t’u afruar me i/e dashurin tuaj dhe për të hapur zemrën tuaj ndaj çdo gjëje që ju ndjeni dhe ju shpreh gjatë marrëdhënies tuaj. Është shumë e përshtatshme herën tjetër për t’u bashkuar me vendimet e rëndësishme të i/e dashurës suaj për zhvillimin e rrugës tuaj të përbashkët. Ju që përsëri jeni vetëm dhe kërkoni diçka që do ju nxisë dhe tërheq vëmendjen tuaj, mos u shqetësoni sepse gjatë kësaj periudhe do të takoni një person veçanërisht tërheqës, i cili do të jetë i veçantë dhe i shkëlqyeshëm në jetën tuaj. Afërdita me datë 26// shkon në shenjën e Bricjapit që ju jep një mundësi të veçantë në dashuri.

Parashikimet profesionale
Në fushën tuaj profesionale, gjërat në këtë periudhë do të shkojnë shumë mirë dhe në mënyrë të kënaqshme për ju. Marrëdhëniet tuaja me kolegët tuaj dhe me eprorët tuaj do të karakterizohen nga qetësia dhe humori i mirë. Qëllimet dhe planet tuaja të biznesit do të fillojnë të duken më të arritshme për ju dhe do të gjeni shumë përparësi në idetë e reja që keni. Në financat tuaja, gjërat nuk kanë qenë kaq të favorshme kohët e fundit, pasi shpenzimet dhe nevojat e jashtëzakonshme ju kanë shpërqendruar, por kjo periudhë do ju vijë një dhuratë në këtë periudhë.

Binjakët

Të përgjithshmet
Nëntori për juve Binjak të dashur është një muaj mjaft frytdhënës, e filloni muajin me një Afërditë në shenjën e Shigjetarit, ku do të qëndrojë aty deri në datë 26/11.Gjatë kësaj periudhe, gjërat do të shkojnë mjaft qetë dhe me harmoni për shenjën tuaj me ndikimet e mira që do të merrni nga pozicioni i Afërditës te Shigjetari do të thotë se mund të keni ndryshime të papritura në favorin tuaj. Është një kohë e mrekullueshme për të stabilizuar jetën me energji pozitive, duke shijuar shoqërinë e miqve të mirë dhe të njerëzve tuaj të dashur. Mbani humorin tuaj të mirë dhe mos lini asgjë të bëhet e mërzitshme. Merrni kohën tuaj, mbushni bateritë, ndërkohë shijoni momentin që kaloni. Në mjedisin tuaj të familjes do të ketë disa ngatërresa të vogla, që fatmirësisht falë dinamizmit tuaj dhe gjendjes së mirë, gjithçka do të kalohet shumë shpejt.

Parashikimet në dashuri
Zhvendosja e Afërditës në shenjen e Shigjetarit do të thotë që është një kohë e mirë këtë muaj për të folur me njeriun e zemrës tuaj. Nëse ju jeni në një lidhje, do të kaloni një kohë që do të keni shumë mendime dhe do të ndjeni nevojën për të sqaruar gjërat brenda jush. Gjërat që ju shqetësojnë për bashkëshortin tuaj do të diskutoni hapur me të, do të gjeni zgjidhje së bashku dhe marrëdhënia juaj do të shkojë edhe më bukur. Ju që jeni ende beqarë, shijoni edhe për pak ndjenjën e saj, sepse shumë shpejt diçka e mirë do të shfaqet në jetën tuaj dhe do t’ju magnetizojë që nga momenti i parë.

Parashikimet profesionale
Në biznesin tuaj, gjërat do të jenë disi mire edhe pse Mërkuri në krah të kundërt, por juve nuk duket se prekeni nga kjo gjë, pasi disa çështje në fushat tuaja do t’ju japin zgjidhje. Por mos lejoni që energjia e keqe që lëshon mjedisi t’ju kushtojë. Vazhdoni të punoni në mënyrë të vazhdueshme dhe me organizëm dhe do të shihni se gjithçka do t’ju justifikojë. Në financat tuaja, përpiquni të mos lini mbeturina dhe shpenzime të pajustifikuara, sepse ekziston rreziku që të mos jeni programues. Mundohuni të lëvizni vazhdimisht.

Gaforrja

Të përgjithshmet
Periudha që fillon, rezervon shumë interesa dhe të bukura për ju. Rutina juaj e përditshme me ndikimet e mira që do të merrni nga pozicioni i Afërditës tek Shigjetari deri në 26/11 në anën më të mirë tuajën, sidomos në çështjet e punës suaj, do mbushë me kreativitet dhe veprim që do t’ju mbushin me energji dhe atmosferë pozitive. Planet tuaja premtojnë sukses dhe përmbushje. Qëllimet e vendosura kohë më parë tani po arrijnë qëllimin e tyre. Ju keni çdo arsye të ndiheni të justifikuar dhe të kënaqur. Daljet me miqtë dhe momentet e këndshme duket se ju fitojnë dhe plotësojnë nevojat tuaja. Në mjedisin tuaj familjar gjithçka do të jetë e qetë dhe harmonike, gjë që do t’ju bëjë të ndiheni të qetë dhe të lumtur.

Parashikimet në dashuri
Ju që e keni gjetur i/e dashurën tuaj skena e kësaj periudhe do t’ju ofrojë shumë momente të bukura dhe të rëndësishme për jetën me Afërditën ne shenjen e Shigjetarit do te keni shume ndikime pozitive. Marrëdhënia juaj karakterizohet nga harmonia, stabiliteti dhe kjo ju bën të ndjeni ekuilibër të pabesueshëm, pasi përgjigja nga bashkëshortit juaj është aq e madhe dhe e thellë dhe e vërtetë. Ju që po kërkoni gjysmën tjetër, mos u shqetësoni, sepse Hëna e re në shenjën e Shigjetarit me date 26/11 ju jep shumë shanse në këtë aspekt së shpejti do t’ju sjellë atë që ju doni në rrugën tuaj. Gjithçka në fushën emocionale duket të jetë e përmbytur nga një atmosferë pozitive planetare.

Parashikimet profesionale
Në biznesin tuaj gjithçka do t’ju justifikojë dhe do t’ju ofrojë shumë kënaqësi të vogla dhe të mëdha. Asgjë për ju nuk është e pamundur. Dini se si të tejkaloni vështirësi me manipulime të duhura dhe me synim të lartë. Aftësitë e zhvilluara që keni dhe Merkuri ne krahun e kundërt do të qëndrojë deri me date 20/11 kështu qe me kujdes dhe zgjuarsi gjithçka do shkojë mire ju ndihmojnë të përballeni me gjithçka në mënyrë efikase dhe mos keni frikë nga asgjë. Në financat tuaja, mos bëni lëvizje të shpejta ose të nxituara për të bërë disa marrëveshje financiare. Duhet të jeni të kujdesshëm në këtë kohë, nuk është një kohë e mirë për rrezikun, shikoni transaksionet dhe marrëdhëniet tuaja financiare dhe mos lini që detyrimet tuaja të grumbullohen.

Luani

Të përgjithshmet
Ky muaj me Mërkurin duke lëvizur në krahun e kundërt deri me datë 20 do t’ju mbushë me kënaqësi dhe do të ketë aktivitet intensive edhe pse do te jenë pak me ngadalë në lëvizjet në punë dhe në ekonomi, por më kryesorja kërkohet kujdes në komunikim. Me Afërditën që lëviz në shenjën e Shigjetarit që do të thotë nga tanië e tutje, do t’ju jepet mundësia që të afroheni me njerëzit në mjedisin tuaj për t’u marrë me ta dhe të ofroni ndihmë të vlefshme. Ndoshta angazhimi juaj me një hobi mund t’ju ndihmojë të shihni gjërat më qartë brenda jush. Shumë herë absolutizmi ju çon në përfundime të gabuara. Mundohuni të mbani ekuilibrin dhe do të shihni se gjithçka do t’ju udhëheqë në rrugën e duhur. Me Hënën e plotë që realizohet me datë 12/11 në shenjën e dem-akrep keni mundësira më shumë në sferën ekonomike.

Parashikimet në dashuri
Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje këtë periudhë, do t’ju duhet të vini poshtë logjikën tuaj dhe të pranoni rëndësinë e personit pranë jush. Marrëdhënia juaj është testuar në shumë nivele dhe vështirësi dhe është mirë të jepni kohë dhe të përballeni me të kuptuarit e ndonjë problemi që del. Për ju që jeni ende beqarë, merruni pak me veten tuaj, plotësoni veten me një atmosferë pozitive dhe së shpejti do të gjeni atë që kërkoni.

Parashikimet profesionale
Biznesi juaj është shumë i mirë dhe këtë herë me Afërditën në Shigjetar, ju jep mundësinë për të ja arritur qëllimit tuaj, deri në 26/11 do t’ju japë kënaqësi dhe gëzim të madh. Kërkesat tuaja të rritura në punën tuaj ju bëjnë edhe më të fuqishëm dhe dinamik. Ju e dini se si të fitoni betejat dhe me kokëfortësi të veçantë që ju dallon ju do të bëni gjithçka dhe do të arrini qëllimet tuaja në të gjitha planet tuaja të biznesit. Në financat tuaja gjithçka është nën kontrollin tuaj, ju mund të veproni sa më shumë që keni në mendje.

Virgjëresha

Të përgjithshmet
Muaji nëntor do të ju japi mundësinë të keni të gjitha mundësitë si në punë dhe në ekonomi e familje. Ky muaj me Afërditën që lëviz te Shigjetari nga fillimi i muajit nga data 1/11, si dhe Hëna e plotë në datë 12/11 në aksin Dem-Akrep, duke ju favorizuar, tani jeni në gjendje të bëni hapa të guximshëm të ndryshimit dhe lëvizjes. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë qetësi dhe harmoni, takime të këndshme me njerëzit tuaj të dashur do ju entuziazmojnë dhe do stimulojnë edhe më shumë psikologjinë tuaj.

Parashikimet në dashuri
Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje këtë periudhë, do të shihni se kjo është një mundësi e mirë për të diskutuar më efektivisht me partnerin tuaj. Me qetësi, dialog, vullnet të mirë dhe humor, gjithçka zgjidhet dhe gjithçka mund të menaxhohet në mënyrën e duhur për të lëvizur marrëdhënien tuaj në nivelin që dëshironi. Nëse jeni beqar dhe shpesh keni ndier nevojën për të qenë me ëndrrën që po ëndërroni, ndikime nga me pozitivet ju vijnë dhe ju trokasin në zemrën tuaj, pasi një person nga mjedisi juaj miqësor do të shprehë ndjenjat tuaja, që do t’ju ngjallin dhe do t’ju nxisin.

Parashikimet profesionale
Në profesionin tuaj, organizoni dhe përqendrohuni në punën tuaj dhe në qëllimet tuaja. Disa vështirësi do t’ju shqetësojnë, por ato do të përballohen menjëherë. Klima në vendin tuaj të punës në këtë kohë mund të mos jetë ajo që ju dëshironi, por me menaxhimin e duhur dhe punën mund të përballoni të gjitha dhe jepni ato zgjidhje që do t’ju japin shumë përfitime ekonomike dhe të biznesit. Në financat tuaja, tani jeni më të fortë, zgjidhni gjërat që keni në pritje dhe kjo është një frymë e vërtetë kënaqësie dhe gëzimi për ju. Afër ditëve të Hënës së re që do të ndodhë më date26/11 te Shigjetari, është një periudhë e mirë për fillime të reja dhe mundësi të tjera që do të ju jepen në ekonomi.

Peshorja

Të përgjithshmet
Me sundimtarin tuaj Afërdita që ndodhet në shenjën e Shigjetarit nga data 01/11 sjell kënaqësi në çdo drejtim, por dhe mjaft surpriza në anën sentimentale, më datë 12/11 Hëna e plotë në aksin Dem –Akrep do të ju zgjojë kujtime nga e kaluara, më tepër për juve që keni të bëni me anën shpirtërore. Në mënyrë shoqërore juve do t’ju jepet mundësi për njohje, që do t’ju ndihmojnë në realizimin e planeve dhe dëshirave tuaja të ardhshme. Është një hapësirë pozitive që hap dyert, për çdo dëshirën tuaj. Lëvizjet, bashkëpunimet, komunikimi, miqësitë, miqtë dhe familja, lëvizin në favor të jetës suaj nga data 12 me Hënën e plotë në aksin Dem –Akrep dhe do të ju jepen shumë shanse. Me gjendjen optimiste për ju, do të merrni kënaqësi të mëdha që ju i keni këto mundësi.

Parashikimet në dashuri
Në ndjenjat tuaja, ju që jeni në një lidhje gjërat do të rrokullisen mjaft qetë dhe të balancuar. Ju do të keni mundësi për të ndarë me partnerin tuaj shumë momente të bukura dhe buta. Dashuria, romanca do të jenë të forta brenda jush në ditët në vijim. Nëse jeni ende beqar dhe kërkoni partnerin tuaj për çdo person që ju vjen më afër, shumë shpejt do të shihni se afrimi i një personi do të ketë diçka ndryshe që do t’ju prekë në thellësi.

Parashikimet profesionale
Mërkuri do jetë në krahun e kundërt deri më datë 20/11, ndaj dhe është mirë që në këtë periudhë të mos nxitoheni të nxirrni përfundime në punë, në biseda të ndryshme pak më të kujdesshëm. Më datë 22/11 Dielli kalon në Shigjetar, që do të thotë keni një ndihmës plus në punën tuaj. Me datë 26/11 Hëna e re në shenjën e Shigjetarit ju ndihmon shumë në nisma të reja dhe jo vetëm, është një periudhë e mirë dhe mjaft pozitive për ju të kësaj shenje, sidomos për ju që merreni me shitblerje, me tregti. Në profesion çdo gjë do të përmirësohet dhe do të evoluojë në nivele më të mira. Ka mundësi të reja që janë të mira për të menduar dhe për të marrë rreziqet e tyre sepse do të përfitoni shumë. Perspektivat e reja që hapen vijnë për t’ju ofruar gëzim dhe besim. Në financat tuaja do të gjeni të gjitha zgjidhjet e mundshme për çështjet që ju kanë lodhur në të kaluarën. Çdo gjë do ta organizoni mirë dhe me vendimet tuaja të drejta do të dilni nga çdo vështirësi.

Akrepi

Të përgjithshmet
Afërdita do të qëndrojë në shenjën e Shigjetarit deri më datë 25/11, që do të thotë që ju jep mundësi dhe shanse të mira në anën shpirtërore dhe pas kësaj do të vini në kontakt me njerëzit që kishit kohë pa parë dhe do t’ju mbushë me gëzim, pasi do të kaloni momente të bukura me ta, duke kujtuar kujtime nga e kaluara. Mërkuri do jetë në krahun e kundërt deri më datë 20/11, ndaj është mirë që në këtë periudhë mos u nxitoni të nxirrni përfundime në punë, në biseda të ndryshme pak më të kujdesshëm. Në mjedisin tuaj shoqëror, do të merrni sugjerime nga persona që do t’ju ndihmojnë të zhvilloni planet dhe qëllimet tuaja. Do t’ju jepet mundësia të merreni me veten, të vlerësoni situatat rreth jush, të lini veten në një kritikë dhe vetëkritikë, e cila do të jetë një dialog pozitiv dhe kuptimplotë me veten tuaj.

Parashikimet në dashuri
Ndikimi i Afërditës në shenjën e Shigjetarit nga data 1/11 deri në datë 26/11, ku do të kalojë në Bricjap, ju jep një shpresë më tepër për ju që keni problem me lidhjen apo për ju që keni të bëni me disa takime të rëndësisë së veçantë në këtë periudhë. Ju që jeni në një marrëdhënie do të shihni se kjo periudhë do të shënojë situata të reja në ndjenjat tuaja. Ju do të jetoni shumë momente të buta me bashkëshortin tuaj. Një udhëtim do t’ju sjellë edhe më afër personit që keni pranë jush, pasi do të ketë shumë momente romantike dhe erotike. Nëse jeni ende vetëm dhe gëzoni lirinë tuaj, mund të ndjeni se fillon një periudhë e re dhe guxon t’ju njohë me njohje të reja, si dhe perspektivën e një fillimi të ri në jetën tuaj me një person që ju ka afruar në periudhën e fundit.

Parashikimet profesionale
Çdo gjë në biznesin tuaj tregon se jeni duke lëvizur me dinamizëm dhe fleksibilitet në punën tuaj. Merkuri deri me date 20/11 ku do te keni kontroll të vazhdueshëm, prandaj duhet të eliminoni gabimet sa më shumë të jetë e mundur, do të vazhdoni me disa sqarime që duhej të ishin bërë për një kohë të gjatë Ju jeni një person dinamik dhe shumë-talent, udhëheqja dhe aftësitë organizative të të cilit do t’ju çojnë në atë që dëshironi dhe meritoni. Në financat, gjithçka do të jetë mirë pasi filloni një kohë të mirë për t’u marrë me transaksionet financiare që do t’ju ndihmojnë të mbyllni të gjitha plagët e hapura të së kaluarës.

Shigjetari

Të përgjithshmet
Shigjetar të dashur muaji Nëntor vjen bashkë nën shoqërinë e Afërditës në shenjën tuaj, nga data 1/11 deri me datë 26/11, ku pothuajse do të ju shoqërojë gjatë gjithë kohës. Por gjithashtu nuk duhet të harrojmë se Mërkuri në Akrep në krahun e kundërt deri më datë 21/11, ku duhet të jeni dhe të kujdeshëm në çdo drejtim. Më datë 12/11 Hëna e plotë që realizohet ne aksin Dem-Akrep mund të ju ngatërrojë pak çështjet që lidhen me punën, më datë 19/11 Marsi kalon në shenjën e Akrepit, ku ndikon nxitimthi në shenjën tuaj, prandaj më të qetë, më të fituar në sferën ekonomike dhe shoqërore. Më datë 22/11 ku Dielli kalon në shenjën tuaj do të keni mundësinë te stabilizoni gjithçka lidhet me punën dhe ekonominë tuaj, shumë nga planet dhe qëllimet tuaja arrijnë në rrugën përfundimtare. Dalja me miqtë, dhe kolegët do ju relaksojnë dhe do ju çlodhin. Gjendja juaj është shumë e lartë dhe kjo është ajo që ju bën më të dashur në mjedisin tuaj. Konsistenca dhe ndershmëria juaj do të vlerësohen shumë nga miqtë tuaj. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë shumë zhvillime të rëndësishme dhe pozitive që do t’ju sjellin më afër njerëzve të afërt me ju dhe njerëzve tuaj të dashur.

Parashikimet në dashuri
Ju që jeni në lidhje këto ditë do të vijnë edhe më afër me i/e dashurën tuaj, sepse mbështetja dhe ndihma e partnerit tuaj është kaq e rëndësishme në jetën tuaj. Me Afërditën në Shigjetar nga fillimi i muajit – deri në 26/11, është koha e duhur për të vlerësuar rrjedhën e marrëdhënies tuaj dhe për të guxuar të mendoni për një hap tjetër për jetën tuaj të përbashkët. Ka më shumë gjasa që të ndërmarrë veprimin për të formalizuar marrëdhënien tuaj dhe për të vazhduar më tej. Ju që jeni ende në kërkim për të gjetur njeriun tuaj në këtë muaj mundësitë do të ju jepen, së shpejti do të ndjeni një prani në jetën tuaj për t’ju magjepsur në një mënyrë ideale.

Parashikimet profesionale
Në karrierën tuaj profesionale me hënën e plotë me date 12/11 ne aksin Dem-Akrep duket se jeni në rrugën e duhur gjithçka do të shkoj qetë, pasi njohja juaj nga mjedisi juaj do të jetë një burim gëzimi dhe kënaqësie. Një udhëtim biznesi do të hapë horizonte dhe një propozim i ri do të ju nxisë dhe stimulojë vetëvlerësimin dhe vetë-imazhin tuaj. Në financat tuaja, duhet t’i kushtoni një vëmendje të vogël transaksioneve tuaja dhe bashkëpunimeve pasi kohët janë të vështira, prandaj mos bëni shpenzime të panevojshme!

Bricjapi

Të përgjithshmet
Ky muaj do të jetë një kohë shumë e mirë, pasi do të bëni gjëra që do t’ju kënaqin dhe do t’ju mbushin me besim. Me Afërditën ne shenjen e Shigjetarit deri me date 26/11 pastaj kalon ne shenjen tuaj për të ju rrezatuar ne çdo aspekt do të ketë mjaft ndikime pozitive do të merrni propozime për mundësitë profesionale dhe partneritetet, ndërsa shoqëria juaj do të rritet dhe ka shumë mundësi me organizimin dhe trajtimin e duhur për të arritur qëllime edhe më të larta. Në mjedisin tuaj familjar me Hënën e plotë më datë 12/11 në aksin Dem -akrep, do të përjetoni momente të bukura dhe të këndshme me njerëzit tuaj të dashur dhe shpejt do të keni një gëzim të padëgjuar nga lajmi i një personi shumë të afërt.

Parashikimet në dashuri
Kjo periudhë për ju që jeni tashmë në një marrëdhënie do të shkoj shumë e bukur dhe romantike. Ju do të keni mundësi të jeni shumë afër bashkëshortit tuaj dhe të gëzoni momente ngrohtësie dhe erotike. Planifikimi i një udhëtimi romantik do t’ju japë mundësinë të tejkaloni ndjenjat tuaja i/e dashura juaj dhe kënaquni në reagimet dhe dëshirat e tij. Ju që jeni ende vetëm një propozim për të lënë një person që ka shprehur interesin e tij dhe ndoshta ky mund të jetë një shkak i mirë për vetminë në jetën tuaj dhe t’ju udhëheqë nëpër rrugët e dashurisë.

Parashikimet profesionale
Në profesionin tuaj është një fakt që aftësitë organizative karakterizohen. Ju do të merrni një propozim të ri profesional që do hapë krahët tuaj dhe t’ju vë përpara planeve dhe synimeve të reja. Në këtë periudhë do ndjeni fuqitë që keni brenda jush dhe ju karakterizojnë. Në financat tuaja gjërat janë shumë më të mira këtë herë, pasi keni kapërcyer shumë nga vështirësitë e së kaluarës.

Ujori

Të përgjithshmet
Afërditën në shenjën e Shigjetarit qysh në fillim të muajit dhe deri më datë 26/11 ju ndihmon jashtë mase, do t’ju japë shumë mundësi për t’u ardhur edhe më afër qëllimeve, është shumë pozitive kjo kohë dhe shume gjera do të ju ndryshojnë në këtë muaj, pasi shumë prej gjërave që keni filluar, pavarësisht nga të gjitha pengesat ose vështirësitë që keni hasur, do të kalojnë të gjitha në të kaluarën dhe një periudhë e re do të fillojë për ju. Njohja me mundësitë do t’ju ndihmojë dhe t’ju sjellë më afër planeve tuaja. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë disa tensione që do të shpërbëhen dhe do të çorganizohen në afërsi të ditëve kur Hëna e Re do të zhvillohet tek shigjetari 26/11 ditën e Martë ju jep mundësinë për fillime të reja dhe jo vetëm. Megjithatë, shumë shpejt do të shpërbleheni nga të kuptuarit dhe dashuria e njerëzve rreth jush.

Parashikimet në dashuri
Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje këto ditë, do të ndjeni nevojën për të sqaruar disa gjëra që kohët e fundit kanë tronditur marrëdhënien tuaj me bashkëshortin tuaj. Keqkuptimet ju kanë larguar dhe ju kanë mërzitur, por ju e dini se çdo gjë është e mbingarkuar me dialogun dhe diskutimin. Ju që ende jeni vetëm dhe gëzoni lirinë tuaj, do të keni mundësi për të shijuar miqtë e mirë, daljet me ta do ju relaksojnë dhe do të keni kënaqësi të mjaftueshme, ndërkohë që nuk ka mundësi të ndjeni interesin e një personi që do t’ju tërheqë.

Parashikimet profesionale
Profesioni juaj në këtë kohë do të bëhet mirë dhe do të rrotullohet në mënyrë të qetë dhe efikase, pasi do të shihni se favorizimi i ditëve është në anën tuaj për realizimin e qëllimeve dhe planeve tuaja. Tregoni besim tek vetja, sepse organizata juaj është ajo që ju shpërblen. Financat tuaja janë duke treguar favor dhe duket se përfundimi i disa çështjeve të vjetra do t’ju lehtësojë, pasi do të përfitoni shumë më tepër nga ajo që besoni.

Peshqit

Të përgjithshmet
Merkuri fillon rrugën e tij retrospektive tek Akrepi deri më datë 21/11, ku sjell disa çështje në lidhje me punë dhe jo vetëm, është mirë që t’i vini në vijë disi gjërat, dhe më vonë ju dëshiron të jeni të duruar dhe të qetë. Kjo periudhë do t’ju mbushë me gëzim, pasi lajmet nga secila anë do t’ju kënaqin dhe do t’ju shpërblejnë për çdo sakrificë që keni bërë deri më tani. Takimet me miqtë, favorizimet në emocionet tuaja dhe profesionalizmi juaj do të jenë karakteristikat kryesore të ditëve sidomos gjatë kohës me ndikimi i Hënës së plotë me date 12/11 në këndin miqësore të Demit –Akrepit, do prezantohen mundësi për njohje me njerëz që do t’ju ofrojnë kënaqësi dhe njohje. Është një kohë që do t’ju japë një ndjenjë të ëmbël dhe një humor shumë të gëzuar. Ndikimi i hënës së re të datës 26/11 në shenjën e Shigjetarit ju jep një kënaqësi në mjedisin tuaj familjar. Atmosfera juaj është e mbushur me energji pozitive dhe kjo është e dukshme në mjedisin tuaj që ju admiron. Gëzoni momentet e bukura me njerëzit në mjedisin e familjes suaj, që ju bëjnë të ndiheni mirë.

Parashikimet në dashuri
Ky muaj për ju që jeni në një marrëdhënie do të ketë momente shumë të bukura të gëzimit dhe ngrohtësisë me bashkëshortin tuaj. Dashuria dhe mirëkuptimi mbështesin fuqishëm themelin e marrëdhënies që keni bërë me personin që keni në jetën tuaj. Edhe njëherë ju që jeni beqarë, ndoshta është koha për të ndryshuar udhëtimin, pasi një shpirt së shpejti do të depërtojë në ëndrrat tuaja dhe Morfea tregon se ëndrrat duan dy, mos ndoshta ka ardhur koha për të ndryshuar dhe të thyeni lumturinë dhe dashurinë.

Parashikimet profesionale
Me Mërkurin në krahun e kundërt në Akrep nga data 31/10 deri më datë 20/11, ku sjell ndryshime në punën tuaj, në profesionin tuaj. Nëntori do të shkojë shumë mirë dhe pa asnjë kthesë negative, pasi një propozim i ri profesional do t’ju çojë të kërkoni një pozicion të ri që dëshironi dhe meritoni të merrni. Dielli në shenjën e Shigjetarit nga data 22/11 ju jep një shpresë më tepër në lidhje me ekonominë tuaj. Konsistenca juaj është arma e fuqishme e biznesit tuaj. Kujdesuni për financat tuaja, harxhimet dhe mbishfrytëzimi ju çojnë në programin tuaj, buxhetin dhe llogaritjet, dhe kjo ju çon në zhgënjim, prandaj frenoni shpenzimet tuaja.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit