Home Bota Sulmet në SHB...

Sulmet në SHBA, Donald Trump-familjarëve: S’do ta harrojmë kurrë

38
0

Dy sulme të njëpasnjëshme tronditen Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke lënë pas 30 të vdekur dhe disa të tjerë të plagosur. Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë në faqen e saj zyrtare një deklaratë të Shefit të Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump, i cili tha se ai së bashku me zonjën e parë po dhe do qëndrojnë gjithmonë në krahë të familjeve të prekura. Ai shton se dy sulmet vdekjeprurëse nuk do të harrohen kurrë.

“Zonja e parë dhe unë bashkohemi me të gjithë amerikanët në lutjet dhe pikëllimin për viktimat, familjet e tyre dhe të mbijetuarit. Ne do të jemi pranë tyre përgjithmonë. Ne nuk do të harrojmë kurrë”-thuhet mes tjerash në fjalën e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Sulmet vdekjeprurëse me 30 viktima që terrorizuan  SHBA janë dënuar ashpër edhe  nga politika shqiptare.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit