Home Bota Sulm me armë ...

Sulm me armë në Toronto, humb jetën një person, plagosen katër të tjerë

15
0

Një sulm me armë zjarri është regjistruar në Toronto të Kanadasë. Sipas mediave të huaja, si pasojë e hapjes së zjarrit një person ka mbetur i vdekur dhe katër të tjerë të plagosur.

Mediat raportojnë se të plagosurit janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin mjekësor.

Deri më tani nuk dihen shkaqet e sulmit, sakaq mësohet se  Byroja Kombëtare e Hetimit ka marrë përsipër hetimin.

Nëpërmjet një njoftimi në rrjete sociale, ata i kërkojnë qytetarëve ndihmë nëse kanë ndonjë informacion në lidhje me rastin rëndë.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit