Home Sporti Stadiumi nuk ...

Stadiumi nuk është ende gati, ndryshon stadiumi i finales së Botërorit për Klube

120
0

Botërori i Klubeve do të nisë rrugëtimin e tij me 11 dhjetorndërkohë që finalja e madhe do të luhet 10 ditë më pas, më 21 dhjetor. Pikërisht në lidhje me këtë të fundit është bërë një ndryshim, pasi është ndërruar stadiumi.

 

Fillimisht, ishte planifikuar që finalja të luhej në një stadiumin “Education City” të Dohas, por në këtë impiant ende nuk është zhvilluar një ndeshje testuese, prandaj FIFA është detyruar të ndryshojë plan.

Finalja do të luhet në “Khalifa International Stadium”, që ka një kapacitet prej 48 mijë vendesh. Liverpool është është skuadra favorite, ndërkohë që dy ekipe që mund ta rivalizojnë janë Flamengo dhe Al-Hilal.

Image result for khalifa international stadium

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit