Home POLITIKE “S&#821...

“S’ka qeveri teknike”, Basha s’heq dorë: Vala popullore do rrëzojë Ramën

33
0

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përcolli një mesazh për Edi Ramën nga çadra e ngritur para kryeministrisë prej 18 shkurtit.

Basha tha nuk ka bisedime por vetëm dialog për të përcaktuar largimin e Ramës dhe krijimin e një qeverie teknike. Përndryshe tha Basha vala popullore do e rrëzojë

Basha: “Vendimi është nuk ka zgjedhje me Edi Ramën. Nuk ka bisedime, negociata ka vetëm dialog për të përcaktuar largimin tënd dhe ardhjen e një qeverie teknike që kërkon vul;net të gjerë politik. Harroje se do të bësh zgjedhje me ministrin tënd të bendshëm që njihet botërisht si garantuar i krimit dhe drogës.

Bëj lëvizjen tënde për qeverinë teknike, përndryshe vala popullore do të rrëzojë, do të rrënojë

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit