Home POLITIKE Shpëtim Idriz...

Shpëtim Idrizi: Nuk jemi në bisedime për t’u bashkuar me mazhorancën, largimi i PBDNJ s’është kusht

14
0

Po ashtu, Idrizi ka bërë të qartë se PDIU-ja nuk ka vënë asnjëherë kusht, largimin e PBDNJ-së nga koalicioni apo të ndonjë partie tjetër për t’u bërë pjesë e mazhorancës qeverisëse.

Duke folur për “Ora News”, i pyetur nëse do të kërkonte largimin e PBDNJ-së nga koalicioni qeveritar me kusht që t’i bashkohej atij, Idrizi tha shprehimisht:

Besoj se në të gjithë artikulimin tonë politik, asnjëhërë nuk kemi parashkruar kushte të tilla; ne nuk kemi me ndokënd ndonjë problem. nëse dikush ka problem me ne, jemi gati të mbajmë pozicionin tonë dhe të reagojmë.

Megjithatë, në këto momente që jemi, nuk ka ndonjë lajm të tillë,” tha idrizi.

Nga ana tjetër, Idrizi ka vënë në dukje se partia që ai drejton, pavarësisht se në opozitë, ka pavarësinë e saj dhe vazhdon jetën parlamentare, duke mos e pranuar bojkotin e PD-së, që tashmë duket sikur ëhstë kthyer në qëllim në vetvete.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit