Home Aktualitet Shpërthimet e...

Shpërthimet e “Bankers Petrolium”, banorët e Fierit në protestë

5
0

Dhe kjo pasi sipas tyre, këto shpërthime kanë krijuar çarjet të shtëpive nga lëkundje.

Kujtomë sakaq, se më 30 shtator 2013, ministri i Industrisë Damian Gjiknuri zhvilloi një takim me këta banorë dhe u garantoi atyre vendosjen e aparaturave për të zbuluar arsyen dhe shkallën e tronditjeve të tokës.

Por mesa duket kjo situatë nuk ka ndryshuar aspak, duke i bërë banorët e Zharrëzës që të dalin në protestë dhe të kërcënojnë se do ta përshkallëzojnë atë. deri në zgjidhjen e problemit.

 

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit