Home Bota Serbia, notë ...

Serbia, notë proteste Turqisë

18
0

Ambasadori Bozay në deklaratën e tij për AA tha se zyrtarëve të serbisë u  përcolli mesazhet ngushëllimi të Qeverisë së Turqisë, të cilat kryeministrit serb Alleksandar Vuçiç ia ka shprehur edhe homologu i tij turk Ahmet Davutoglu. Bozay po ashtu ka shprehur ngushëllime për familjën e të ndjerit.

Kryeministri i Turqisë Ahmet Davutoglu sot në një bisedë telefonike me homologun e tij serb Alleksandar Vuçiç shprehu keqardhjen e tij që një jetë e re njerëzore është e shuar dhe ai premtoi se autoritetet turke do të bëjnë gjithçka për të gjetur autorin e krimit dhe që ai të sillet para drejtësisë.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit