Home Aktualitet Rikthehen res...

Rikthehen reshjet e shiut, njihuni me parashikimin e motit për sot

45
0

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash por që do të sjellin reshje lokale shiu në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 14ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 24 ºC dhe në zonat bregdetare nga 14C në 23ºC.

Era do të fryej në drejtim Verilindor me forcë valëzimi deri në 1 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash dhe me alternime vranësirash por që do të sjellin reshje lokale shiu në pjesën më të madhe të territorit.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndejshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 16ºC dhe në zonat e ulëta nga 08ºC në 18ºC.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit