Home POLITIKE Reforma Zgjed...

Reforma Zgjedhore, Mediu në Bundestag për 9 kushtet

123
0

Për Reformën Zgjedhore, opozita ka ngritur një grup pune dhe kjo i është bërë me dije zyrtarëve të Bundestagut gjerman nga Fatmir Mediu, kreu i Partisë Republikane. Aleati i PD-së, ka theksuar në takimet me zyrtarët gjermanë se për opozitën kushtet e Gjermanisë janë udhërrëfyesi për të ardhmen për dialogun dhe zgjidhjen e ngërçit politik, si dhe për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

”Po ashtu i bëra me dije se opozita ka filluar punën mbi këto kushte duke ndërtuar një grup që po punon për reformën zgjedhore, për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme. Deputetët e Bundestagut gjerman garantuan mbështetje për Shqipërinë, si dhe këmbëngulin për përmbushjen me seriozitet nga Qeveria dhe politika, të kushteve të vendosura si interes i Shqipërisë dhe shqiptarëve”.

Gjatë vizitës në Berlin, Mediu është takuar me reporterin për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt, me Katja Leikert, Zv.Kryetare e Grupit parlamentar CDU/CDU dhe me Peter Beyer LL.M, Koordinator për Marrëdhëniet Transatlantike.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit