Home POLITIKE Rama: Më habi...

Rama: Më habiti reagimi brutal i Vuçiç, Serbia me dy fytyra

15
0

Nuk kam patur frikë për atë që mund të ndodhë.

Ajo që mund të them është se nuk e kam pritur atë reagim aq brutal, dhe se ai reagim më ka bindur që kam bërë gjënë e duhur.

Do të ishte e pamundur të shkoja në Beograd dhe të mos bëja atë apel. Për mua si zëdhënës i shqiptarëve në atë rast, nuk mund të rrija pa e përmendur këtë gjë” – tha Rama në këtë intervistë.

Nuk mendoj se është rruga e duhur që Serbisë t’i lejohet kjo dyftyrësi, që në një anë të proklamojë dëshirën për integrim në BE dhe në anën tjetër të flirtojë me Rusinë, pikërisht në emër të mbajtjes peng të Kosovës” – ka thënë Rama.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit