Home POLITIKE Rama firmos s...

Rama firmos shkarkimin, ikin Ministrat Tahiri, Çuçi, Klosi, Beqaj

37
0

U fol për 8 Ministra bashkë me Tahirin që do të linin qeverinë në këtë fund mandati, por duket se do të jenë vetëm gjysma e tyre.

Burimet bëjnë me dije se janë shkarkuar Ministrat Tahiri, Çuçi, Klosi, dhe Beqaj të cilët do të përkushtohen me kohë të plotë në fushatën e zgjedhjeve të 18 qershorit.

Emrat e  atyre që do i zëvendësojnë pritet të publikohen ditën e hënë, 13 mars 2017.

Në mbledhjen që zgjati më shumë se 40 minuta ishin të pranishëm Ministrat Çuçi, Beqaj, Nikolla, Klosi, Kodheli dhe Tahiri.

Po kështu në mbledhje ishte dhe kryetari i grupit parlamentar Gramoz Ruçi, ndërsa mungonte Ministri Gjiknuri.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit