Home POLITIKE Qeveria serbe...

Qeveria serbe konfirmon vizitën e Ramës në Preshevë

21
0

Kështu ka deklaruar për agjencinë e lajmeve “Presheva Jonë” znj. Suzana Vasileviç shefe e kabinetit të qeverisë serbe.

Me këtë konfirmim zyrtar për viziten e kreut të qeverisë shqiptare në Preshevë hiqen dilemat se Rama  nuk do të shkonte apo nuk do t’i lejohet të vizitojë trevat shqiptare në Jugun e Serbisë, respekivisht në Preshevë dhe Bujanoc në të cilat janë bërë pergatitjet e duhura për këtë vizitë të pritur prej kohësh.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit