Home Magazine Putin merr pj...

Putin merr pjesë në festivalin e motoçiklizmit

54
0

Presidenti rus, Vladimir Putin mori pjesë në një festival të amatorëve të motoçiklizimit që u zhvillua në Sebastol, në Krime.

Edicioni i 11 i festivalit “Hija e Babilonisë” u zhvillua këtë fundjavë. Putin përshëndeti organizatorët për zhvillimin e këtij eventi.

I veshur me xhup lëkure për të respektuar uniformën e motoçiklistëve, Putin e drejtoi vetë motorin, përkrah liderit të grupit.

Presidenti rus vizitoi “Ujqerit e Natës”, një klub motoçiklistësh në Krime, mbështetës të aneksimit të rajonit verior të Ukrainës dhe përkrahës të zjarrtë të Putinit.

“Jam shumë i kënaqur që ju shoh të vijoni këtë traditë. Jeni një shembull i shkëlqyer për të rinjtë e vendit”, theksoi presidenti rus, Vladimir Putin.

Presidenti rus u shfaq në shoqërinë e liderit të Krimesë, Sergei Aksenov dhe kryetarit të Bashkisë së Sebastopol, Mikhail Razvozhaev.

Putin festoi këtë javë 20-vjetori e ardhjes së tij në pushtet.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit