Home Magazine Prezantohet n...

Prezantohet nesër marrëveshja midis QKK-së dhe Apulia Film Commission

26
0

Gjatë konferencës do të flitet për projektin “Memoria”, i cili do të mundësojë financimin e kineastëve shqiptarë, për projekte që trajtojnë ngjarje që do të kenë në fokus temën e marrëdhënieve midis dy vendeve.

Përsa i përket marrëveshjeve dhe planeve që do të realizohen në të ardhmen, gjatë konferencës do të flasë z. Luigi De Luca, zv.President i “Apuglia Film Commissiojn, Ilir Butka, kryetari i Qendrës Kombëtare të Kinematografisë, si dhe drejtori i TIFF” z. Agron Domi.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit