Home Uncategorized Presidenti i ...

Presidenti i Kinës: Duhen stërvitur bebet, për të ngritur futbollin

5
0

Kina duhet të nisë të përgatisë fëmijët që kur janë bebe, nëse ky vend dëshiron të jetë sukses në futboll, – theksoi Presidenti  Xi Jinping. Qeveria kineze ka aprovuar “planin e reformave në futboll” dhe thekson se për të ngritur futbollin duhet të niset puna që tani me fëmijët e vegjël. Agjencia shtetërore e Xinhua raportoi se zhvillimi i futbollit kërkon “që të nisë puna që me bebet.” Kombi aziatik, që ka një popullsi me rrej 1.35 miliardë njerëz, renditet aktualisht në vend të 82-të në FIFA. Kina u kualifikua për herë të parë në finalet e Kupës së Botës 2002, që u mbajtën në Japoni dhe Korenë e Jugut, duke i humbur të tre ndeshjet e grupit, pa mundur do të shënonte asnjë gol.       

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit