Home Magazine Plane për kët...

Plane për këtë javë? Parashikimi i yjeve nga Jorgo Pulla

214
0

DASHI
Të përgjithshmet: Nje jave perfekte nje jave qe e filloni me nje Hen te re ne shenjen e Akrepit Kjo javë do t’ju kënaqë në të gjitha nivelet, jeta shoqërore është pasur në veprim dhe interesante, do keni njohje të reja, mundësi për të shfaqur aftësitë tuaja do të shtoni në profilin tuaj edhe aktivitete dhe atmosferë më intensive. Shmangni konfrontime të çfarëdo lloji qoftë me njerëz në mjedisin e familjes suaj, ose me të njohurit apo miqtë, sepse nuk ju çojnë në ndonjë zgjidhje pasi të tjerët nuk i shohin gjërat si ju.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një marrëdhënie shijoni të gjitha të mirat që ju ofrohen gjatë kësaj periudhe. Jepini kohë bashkëshortit tuaj, dëgjoni dëshirat e tij të vërteta dhe një udhëtim i shkurtër si një ikje nga jeta e përditshme do t’ju sjellë më afër dhe do të rinovojë marrëdhënien tuaj. Ju që jeni vetëm do të prezantoheni me shumë mundësi për njohje të reja që do të stimulojnë interesin tuaj, relaksohuni dhe shijoni sfidat dhe ftesat e Merkurit ne krahun e kundert me date 31-10 ne Akrep do kemi vonesa ne ceshtje qe lidhet me dashurin dhe kerkohet pak kujdes
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës disa gjëra që shihni janë stabile dhe kjo ju shkakton tension, pasiguri dhe ankth. Më mirë të relaksoheni.Kurseni pak në hapjet tuaja financiare, sepse disa lëvizje mund t’ju bëjnë të pendoheni!

DEMI
Të përgjithshmet: Kjo javë është mjaft pozitive për ju. Disa çështje nga e kaluara do t’ju shqetësojnë dhe do të monopolizojnë interesin tuaj. Mundohuni t’i shmangni tensionet që mund të shkaktohen nga njerëzit në mjedisin tuaj familjar. Do të keni shumë mundësi për të rritur shoqërinë tuaj dhe për të zgjeruar rrethin shoqëror të njohjeve tuaja. Mundohuni të bëni gjëra që ju gëzojnë dhe ju relaksojnë.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një lidhje duket se kenëi qetësi absolute dhe komunikim me i/r dashuren tuaj tuaj. Shprehni me shumë lehtësi ndjenjat tuaja, komunikoni dhe kjo ka rritur në masë të madhe dëshirat dhe pasionin tuaj! Ju që jeni beqarë gjatë kësaj periudhe dhe të plotësoni kohën tuaj me argëtim.Dilni me miqtë dhe relaksohuni.Shumë shpejt hyrja e një personi në jetën tuaj do të jetë shumë fitimprurës për ju!
Parashikimet profesionale: Megjithatë, në punën tuaj, komunikimi juaj me kolegët tuaj është përmirësuar shumë, por stresi që ju mposhtë këto ditë do të jetë një faktor pengues dhe do të krijojë tension, prandaj përpiquni të relaksoheni pak dhe të mos kërkoni nga vetja ju më shumë gjëra sesa mundeni. Financat tuaja përmirësojnë gjithçka, dhe kjo ju bën të lumtur.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Hena e re me date 28 ne Akrep sjell disa ndikime ne lidhje me punen por duhet te jemi te vemendeshem se cfar mundet te bejme, dhe jo cfar duam .Kjo javë, edhe pse do të fillojë me disa vështirësi relative, ju me zotësinë tuaj dhe aftësinë tuaj të veçantë për t’i rezistuar çdo gjë që ju kushton, do të arrini të dalloni gjithçka për mirë. Relaksohuni ..shmangni njerëzit negativ dhe mbushni bateritë me optimizëm!
Parashikimet në dashuri: Besoni në instinktin tuaj, merruni me marrëdhënien tuaj dhe partneri juaj do t’ju japë qetësi, relaksim dhe sigurinë që ju duhet këto ditë, një udhëtim që ndoshta ju shkakton stres, mos lejonit’ju mbush me negativitet dhe nerva , mendoni ndonjë pengesë për të mirë dhe së shpejti do të shpërbleheni! Ju që nuk jeni në një marrëdhënie të mirë është për të mbajtur sezonin e qetë,me humor të gjallë dhe të lumtur, tëdilni me miqtë, të flirtoni dhe të bëni takime ne sferen sentimrntale të cilat ju shkojnë fiks këto ditë. Pra relaksohuni dhe shijojeni atë!
Parashikimet profesionale: Një udhëtim profesional do t’ju bëjë më të vendosur në hapat që keni menduar për arritjen e qëllimeve tuaja të ardhshme në lidhje me pozicionin tuaj profesional. Përmirësimi i financave tuaja ju ka bërë të ndiheni të kënaqur, por kjo nuk do të thotë që mund të hapni investime, kurseni pak dhe në të ardhmen e afërt do të gëzoni përfitimet e rritjes së të ardhurave tuaja!

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Hena e re me date 28 ne Akrep sjell disa ndikime ne lidhje me punen por duhet te jemi te vemendeshem se cfar mundet te bejme, dhe jo cfar duam .Kjo javë do të jetë shumë e mirë për ju, megjithëse keni akumuluar lodhje të madhe, rezultatet e vlerësimit tuaj shoqëror justifikojnë dhe konfirmojnë vlerën tuaj për të tjerët, si dhe për veten tuaj. Zhvillime të rëndësishme do të jenë në çështjet që lidhen me familjen dhe marrëdhëniet me të afërmit.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj ju stimulon dhe ju kënaq në të gjitha nivelet, dhe ju bën të shkëlqeni dhe të ndiheni edhe në mjedisin tuaj. i/e dashura juaj është pranë jush dhe e provon atë çdo moment. Do të keni mundësi të diskutoni më efektivisht me të dhe të organizoni së bashku të ardhmen tuaj. Një udhëtim do të ringjallë pasionin tuaj dhe këtëe keni nevojë që të dy. Ju që jeni ende beqarë shumë shpejt do të kapeni nga hyrja erotike e një personi në jetën tuaj. Shijoni disponimin e vjeshtes qëdo ju shpërblejë aq shumë sanuk e imagjinoni.Afërdita mban shigjetat e saj të nxehta!
Parashikimet profesionale: Kjo javë do t’ju shpërblejë dhe do t’ju mbushë me kënaqësi pasi sakrificat, përpjekjet tuaja janë të drejta dhe qëllimet tuaja tani janë shumë afër përfundimit të tyre përfundimtar. Do të përfitoni shumë udhëtime për nevojat e punës, pasi do të rivendosni qëllimet tuaja dhe do të vendosni kërkesat tuaja më të larta. Ekonomikisht do të përfitoni shumë nga çështjet trashëgimore që do t’ju japin fitime që nuk keni imagjinuar.

LUANI
Të përgjithshmet: Ngrihet intesiteti brenda jush në çështjet që ju dëshironi për të përmbushur dhe mbyllur ato. Çdo vështirësi, shtyrje dhe paaftësi për të prishur psikologjinë tuaj, është mirë ta mendoni me qetësi.Dilni me miqtë, shijoni daljet në mbrëmje me miq të mirë, diskutoni çështjet që ju pëlqejnë.Shmangni intesitetin me njerëzit në mjedisin e familjes tuaj dhe mos u merrni me gjëra dhe situata që ju mërzitin.
Parashikimet në dashuri: Ju jeni optimist dhe kjo ka ndihmuar shumë partnerin tuaj të ndiheni të sigurt dhe të investoni edhe më shumë në planet dhe ëndrrat tuaja të ardhshme, të cilat të dyja ipushtoni me kënaqësi të plotë. Ka një nderim të madh në lidhje me nivelin e marrëdhënies tuaj dhe një udhëtim do të jetë një dhuratë e bukur për të dy. Ju që jeni beqarë përpiqeni të jeni pas situatave dhe kujtime të së kaluarës.Mos ngarkoni psikologjinë tuaj, përpiquni të gëzonidaljet në mbrëmje me miqtë, bisedat dhe çdo gjë që relakson disponimin tuaj … mos u nxitoni për të hyrë përsëri në procesin e marrëdhënies … mbushni baterinë tuaj tani që mundeni.
Parashikimet profesionale: Është fakt se tensionet do të ndodhin edhe në vendin tuaj të punës, mosmarrëveshjet me kolegët mund të prishin disponimin tuaj. Mos u merrni me njerëz që nuk e kuptojnë mënyrën se si punoni. Një çështje ligjore do ju shqetësojë dhe do të zhvillohet në mënyrë të favorshme për ju! Ekonomikisht, imazhi juaj mund të përmirësohet, por mos u hapni ka gjëra të papritura, tregoni vetëpërmbajtje.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Hena e re me date 28 ne Akrep sjell disa ndikime ne lidhje me punen por duhet te jemi te vemendeshem se cfare mundet te bejme, dhe jo cfare duam .Java juaj fillon me veprime të pasura sociale, pjesëmarrje në veprime kolektive shoqërore dhe publike. Kënaqësia që ndien është e dukshme, duket dhe ju gëzon dhe rrezatoni. Ju keni fituar interesin e miqve dhe të njohurve, dhe kjo ju bën të ndiheni të fortë dhe me rritjen e vetëbesimit.
Parashikimet në dashuri: E shpërndarë është dashuria juaj dhe disponimi juaj romantik këto ditë. Ju jeni më afër se kurrë me te dashurin tuaj dhe marrëdhënia juaj po lëviz në nivele shumë të ngrohta me shumë momente të buta. Ju do të kaloni shumë përvoja të mrekullueshme me bashkëshortin tuaj, një udhëtim i shkurtër i rutinës do t’i përtërijë nevojat tuaja. Ju që jeni vetëm në këtë kohë, shijoni shoqërinë e miqve të mirë dhe të veçantë. Jetoni flirtimin e periudhës që nuk do të jetë pak, por do të jetë intensive dhe do ju nxisë. Njohje të reja do të fitojnë vëmendjen tuaj!
Parashikimet profesionale: Këto ditë është mirë të shmangni konfrontimet me kolegët, sepse kjo periudhë ka ankth dhe lodhje, ku nuk janë një shenjë e mirë për të qenë në gjendje të zgjidhin çështjet drejtpërdrejt. Në financat imazhi juaj përmirësohet në masë të madhe, dhe kjo është një arsye që ju bën të buzëqeshni, e meritoni sepse jeni lodhur shumë!

PESHORJA
Të përgjithshmet: Me shumë ankth është kjo javë, megjithatë sa herë që të ndjeni presion fitoni gjithnjë e më shumë terren. Ka një humor të përzier në emocione. Miqtë dhe njohjet, daljet e interesit social do t’ju ndihmojnë më 31 /10e në vazhdim kur Merkuri fillon rrugtimin e tij ne krahun e kundert ne shenjen e Akrepit pak vendje juve te kesaj shenje mundohuni qe te jeni pak te kujdesshem te pmardhenje me paran apo ndonje kontrat momentale.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një lidhje, provoni këto ditë për të dëgjuar bashkëshortin tuaj dhe për të dëgjuar shqetësimet e tij. Një udhëtim i shkurtër gjatë fundjavës do t’ju sjellë më afër partnerit tuaj për të parë shumë gjëra brenda jush dhe për të parë gabimet ose dështimet tuaja. Ju që jeni beqarë, flirtoni dhe kaloni një kohë të mrekullueshme të qetësisë dhe relaksimit dhe kjo ju shkon shumë! Nata e relaksimit dhe qetësisë ju mbushin.Me sa duket keni nevojë për to, prandaj mbështetini ato!
Parashikimet profesionale:Keni një nervozizëm në vendin tuaj të punës që mund të jetë për shkak të lodhjes herën e kaluar, por shmangni gjithmonë të ankoheni dhe të merrni vendime për qëllimet që keni vendosur … ndiqni ëndrrat tuaja profesionale, keni të gjitha aftësitë për të gjetur veten në pozicionin që meritoni, lëvizni me zgjuarsi, dhe së shpejti do të fitoni atë që ndiqni. Shmangni humbjet, sepse në financat tuaja keni lëvizur kohët e fundit në mënyrë të paparashikueshme. Lëvizni me kujdes!

AKREPI
Të përgjithshmet: Hena e re me date 28 ne shenjen tuaj sjell disa ndikime ne lidhje me punen por duhet te jemi te vemendeshem se cfar mundet te bejme, dhe jo cfar duam Kjo javë vjen me tensione dhe mosmarrëveshje për t’ju tronditur dhe për t’ju shqetësuar, por juve ju takon të mbyllni derën tuaj për ndonjë gjë negative që vjen për të prishur gjendjen tuaj dhe që ju lëndon. Çështjet familjare do të thithin interesin tuaj dhe do të kënaqeni sepse zgjidhjet që do të jepen do të jenë të drejta.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni beqarë do të keni shumë mundësi për njohje të reja dhe interesante. Netë të mrekullueshme me miqtë do t’ju mbushin me vitalitet dhe kënaqësi. Një person nga mjedisi juaj i afërt ka shumë mundësi të shprehë ndjenjat e tij dhe një dashuri e fortë dhe e re që ndodh brenda jush. Ju që jeni në një marrëdhënie dhe mendoni shumë të fuqishëm këtë kohë hapat tuaj të ardhshëm janë në një mënyrë shumë të mirë si marrëdhënia juaj do të hyjë në një fazë të re tëemocioneve të forta dhe romancës. Një udhëtim do të jetë një rast për të vendosur një formalizimin të mundshëm të sezonit … dhe koha e mirëpret atë, vazhdoni!
Parashikimetprofesionale: Kujdes mënyrën se si shpreheni dhe si flisni me kolegët tuaj, sepse nuk e dini të gjithë sfondin që keni pas. Një udhëtim pune do t’ju bëjë të rishikoni planet tuaja të biznesit dhe të filloni të zhvilloni perspektiva të reja dhe rreziqe të biznesit.pak kujdes gjithashtu me date 31 dita e fundit e ketij muaj me Merkurin ne krahun e kundert ne shenjen tuaj . Shmangni humbjen financiare, mund të lindin shpenzime të reja dhe nuk jeni gati për to, kështu që tregoni forcë!

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Kjo javë me Merkurin ne krahun e kundert ne shenjen e Akrepit në 31 do të jetë paksa e nxituar ne vendimet qe juve mund te merrni si ne ate sociale dhe personale.Do të jetë një përparësi dhe shumë njohje të reja do t’ju afrojnë më afër me planet dhe qëllimet tuaja. Udhëtimet do t’ju çlodhin nga shqetësimet dhe problemet e përditshme. Jepini vetes kohë për kënaqësi!
Parashikimet në dashuri: Këto ditë janë tipike për butësinë dhe romancën që përjetoni me I / e dashurin tuaj. Ju jeni në rrugën e duhur me marrëdhënien tuaj sepse keni fituar besimin dhe komunikimin që meritoni. Hapat tuaja janë të zakonshëm dhe së shpejti do të doni të bëni hapat më të rëndësishëm, më të thellë dhe më të rëndësishëm që mund të jenë në përputhje me formalizimin e marrëdhënies tuaj! Ju që jeni vetëm do të gjeni së shpejti ndeshjen që dëshironi. Fati dhe favori i Afërditës janë pranë jush dhe do t’ju shpërblejnë duke sjellë në rrugën tuaj personin që dëshironi të takoni!
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, përpiquni të mos lini qëllimet tuaja, një udhëtim që mund të sugjerohet për ju mund të jetë fillimi i një argumenti të ri që do t’ju bëjë më të rehatshëm, të gatshëm dhe vendimtar në marrjen e rreziqeve. Në financat tuaja, edhe pse imazhi i tyre ka një përmirësim të dukshëm, mos u hapni, mos shpenzoni për gjëra pa rëndësi, kurseni dhe do të shihni se çdo gjë do të përmirësohet.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Hena e re me date 28 ne Akrep sjell disa ndikime ne lidhje me punen por duhet te jemi te vemendeshem se cfar mundet te bejme, dhe jo cfar duam .Kjo javë do të fillojë disi çuditshëm, pasi disa pasiguri pa asnjë arsye të vërtetë do të fiksohen tek ju. Mundohuni të menaxhoni situatat me arsye dhe mençuri, dhe ju e dini shumë mirë se si mund t’i zgjidhni ato. Në fushën tuaj sociale do të keni veprime të pasura dhe kjo do t’ju bëjë të shikoni vlerën tuaj!
Parashikimet në dashuri: Jeta juaj personale për ju që jeni në një marrëdhënie lëvizni në ritme shumë pozitive, të forta dhe intensive. Këtë javë do të afroheni me bashkëshortin tuaj dhe një udhëtim do t’ju mbushë me pasion. Është një kohë e mirë për t’i thënë i/e dashures tuaj të gjitha dëshirat tuaja të forta, për të folur me të për ndjenjat tuaja dhe për të bërë sugjerime për planet, hapat dhe planet e ardhshme. Ju që jeni vetëm nuk jeni ata që nuk dinë se si të shpenzoni mirë. Daljet me miqtë dhe miqtë e mirë ju çlodhin dhe ju mbushin me kënaqësi, përpiquni të kaloni në mënyrë të qetë dhe të bukur dhe së shpejti dashuria do rritet!
Parashikimet profesionale: Jo i lodhur, i vetëdijshëm, i qëndrueshëm dhe punëtor janë të gjitha këto që ju karakterizojnë. Në vendin tuaj të punës, ndjeni pranimin dhe njohjen e kolegëve tuaj dhe kjo ju motivon edhe më shumë për të bërë planet tuaja të ardhshme të biznesit dhe për të vendosur qëllime edhe më të larta, pasi jeni një person i cili është i zgjuar dhe i mençur në arritjen e qëllimeve dhe parimeve.

UJORI
Të përgjithshmet: Kjo javë do t’ju shpërblejë për çdo projekt apo plan. Individët nga mjedisi i familjes suaj mund t’ju shkaktojnë tensione dhe disa biseda ju lodhin dhe të shkaktojnë edhe më shumë tension, të shmangni sqariminmeqë koha nuk është në favorin tuaj, mbani tonin e ulët dhe mos lejoni që energjia negative e të tjerëve t’ju kushtoj.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhëniet tuaja këto ditë do të kalojnë nëpër disa tensione pasi këmbëngulja juaj për disa çështje do çojë partnerin tuaj në nivelin e rrëfimit të ankesave që do t’ju vënë në një pozitë të vështirë. Ju që jeni beqarë shijoni daljet me miqtë dhe familjen, mbrëmjet relaksuese me muzikë është koha më e mirë për të ngritur gjendjen tuaj! Ju e meritoni!
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, gjërat po përparojnë këtë javë në mënyrë pozitive dhe të qetë, pasi mundësitë që ju paraqiten krijojnë kushtet për të kërkuar pozicionin që keni luftuar për një kohë të gjatë. Sa më shumë të shihni vështrimin e kolegëveaq më shumë shmangni bisedat dhe shpjegimet. Në financat tuaja keni vënë shumë gjëra në rregull dhe nëse vazhdoni kështu shumë nga plagët e së kaluarës do të mbyllen dhe do të hiqni një barrë të madhe! Vazhdoni kështu!

PESHQIT
Të përgjithshmet: Kjo javë ju gjen me stres të mjaftueshëm për zhvillimet që ju prisnidhe përgjigjet e tyre jepen për çështje me rëndësi të veçantë për ju. Bëni pak durim dhe do të shihni se gjithçka do të shkojë mire. Gjendja juaj shoqërore do ju relaksojëdhe do t’ju ndihmojë të heqni qafe çdo situatë të lodhur që keni ndier kohët e fundit. Mundohuni të jeni me njerëz që bëjnë mirë për ju dhe shmangin atë që ju shqetëson.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një marrëdhenie këto ditë do të ndjeni kënaqësinë e plotë të komunikimit që keni me bashkëshortin tuaj. Tani lidhja juaj ka vertetuar profilin tuaj, stabilitetin dhe të vërtetën e ndjenjave tuaja. Ndoshta kjo është një mundësi e mirë për të parë një arratisje të shkurtër nga jeta juaj e përditshme si një udhëtim të vogël fundjavë do t’ju sjellë edhe më afër angazhimeve që keni kohë që mendonit. Ju që jeni beqarë dhe të lezeçëm dhe të qetë, do të jeni në befasi si dhe një person nga e kaluara do ju çuditëme argumentet e tij në lidhje me atë që ndjen për ju. Ndoshta Afërdita sjell dhuratat e saj të mira!
Parashikimet profesionale: Profesioni juaj edhe pse ka qenë mjaft i trazuar gjatë kësaj kohe, është koha që ju të shpërbleheni këtë javë për të marrë përgjigjet që me kënaqësi i prisnit dhe do ju justifikojnë si financiarisht ashtu edhe individualisht.Edhe një herë aftësitë tuaja tregojnë se sa krijues, organizativ dhe i qëndrueshëm jeni. Një person nga mjedisi juaj i punës do t’ju bëjë një propozim profesional shumë tërheqës përpara se të pranoni të gjitha parametrat.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit