Home Sporti Njihuni me fu...

Njihuni me fubollistin më të vjetër në Britani: Jam i fortë si shkëmb

172
0

Dickie Borthwick është futbollisti më i vjetër në Britani dhe nuk ka ndërmend që t’a ndërpresë pasionin më të madh të jetës së tij.

83-vjeçari ndihet në formë dhe dëshiron të luajë përsëri, edhe pse momentalisht ka mbetur pa skuadër.

“Jam i gatshëm të bëj çdo gjë për të luajtur, dua patjetër të luaj”, thotë ai për mediat britanike. Do të jap 100% në fushë. Jam i fortë si shkëmb dhe e dua këtë lojë”, është shprehur futbollisti.

Ai është tifoz i përjetshëm i i Manchester United dhe është shprehur se i mungon shumë futbolli.

Për t’u mbajtur në formë, ai stërvitet në oborrin e shtëpisë së tij.

Gjatë karrierës së tij, “Tanku”, siç e thërrasin të gjithë  me dashamirësi, ka shënuar 400 gola.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit