Home Sporti Një e-mail mu...

Një e-mail mund të fundosë Barcelonën për çështjen “Griezmann”

90
0

Një e-mail që ka rënë në duart e drejtuesit më të lartë të Atletico Madridit, Gil Marin (shefi ekzekutiv), është prova që implikon Barcelonën dhe që mund ta detyrojë klubin “blaugrana” të paguajë edhe 80 milionë euro të tjera për Antoine Griezmann.

 

Përfaqësuesi i sulmuesit francez, Sevan Karian, në muajin mars i ka dërguar një e-mail motrës së tij, Maud, dhe babait Alain, ku shpjegohej se po bëheshin negociata të fshehta mes Griezmannit dhe Barcelonës.

Dokumenti i publikuar nga “El Mundo” kompromenton klubin katalan, pasi FIFA nuk e lejon nisjen e bisedimeve me një futbollist nëse nuk është koha e duhur (nuk duhet të ketë mbetur më shumë se 6 muaj nga kontrata në fuqi).

E-mail-i ka përfunduar te Miguel Ángel Gil Marín dhe po përdoret si provë nga Atletico në përplasjen ligjore me Barcelonën. Sikurse shkruan “El Mundo”, menaxheri i Griezmann shpjegon në e-mail se Barcelona i ofronte sulmuesit francez të njëjtat kushte si verën e kaluar, para se të firmoste rinovimin e kontratës me “Los Colchoneros”.

Barcelona pagoi klauzolën e largimit, që ishte 120 milionë euro pas 1 korrikut, por për fakti që bisedimet mes katalanëve dhe futbollistit kanë nisur para kësaj date, Atletico kërkon edhe 80 milionë të tjera, që të arrihet shifra totale 200 milionë.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit