Home Aktualitet Në Kavajë zyr...

Në Kavajë zyrtarët e bashkisë vjedhin të gjithë magazinën me ushqime për familjet e tërmetit

144
0

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një denoncimin e fortë të një qytetari, ku në Kavajë zyrtarët e bashkisë kanë vjedhur të gjithë magazinën e ndihmave të destinuar për familjet e dëmtuara nga tërmeti.

‘Lexoni lajmin e fundit per vjedhjen e ndihmave per ata qe kane humbur nga termeti kursimet dhe mundin e jetes tyre! Turp, njemije here turp o kriminele! sb

Kan ardhue nje sasi e madhe me ndihma ne qytetin e Kavajes.

Bashkia i ka magazinuar ne shkollen 3 Deshmoret dhe ka vene punojesit e saj per ti ruajtur.Policine Bashkiake a kryepleqt nuk e di.

Por sapo me informuan se te gjitha ndihmat jane vjedhur ne keto momente.

E gjithe palestra e shkolles 3 Deshmoret eshte boshatisur komplet nga papergjegjshmeria e Bashkise.

Nuk kam fjale,Zoti i vrafte keta halabake qe arrijne te vjedhin edhe buken dhe ndihmat e njerezve ne kete situate te trishte.’

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit