Home Kosova Naim Rashiti:...

Naim Rashiti: Kosova nuk po trajtohet njësoj si Serbia

5
0

Mbrëmjen e sotme në fokus të emisionit “Ballkan” në ABC ishin serbët në veri të Kosovës.

Naim Rashiti, drejtor ekzekutiv i grupit kërkimor për politikat në Ballkan, BPRG u shpreh se “Ka disa vite që Serbia ka krijuar një avantazh ndërkombëtar, evropian dhe në çdo aspekt në raport me Kosovën dhe Kosova është dobësuar.

Kjo ka krijuar edhe një përshtypje ndërkombëtare, së paku edhe nga perspektiva e Kosovës që Kosova nuk trajtohet njëjtë si Serbia, si palë e barabartë në këtë”.

Abcnews.al

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit