Home KRYESORE Maliqi: Gjika...

Maliqi: Gjika e Dako, pasi u përdorën nga Rama, enden dyerve të prokurorisë dhe gjykatave

935
0

Deputeti i pavarur që mori mandatin pas dorëzimit në bllok të mandateve të deputetëve nga ana e opozitës, Lefter maliqi vijon akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama.

Përmes rrjeteve sociale, Maliqi i referohet marrëdhënieve të kryeministrit Rama me ish-kryebashkiakët e Vlorës dhe Durrësit, Shpëti8m Gjikën dhe Vangjush Dakon, të cilët sipas Maliqit pasi u përdorën nga Rama kanë nisur të enden dyerve të prokurorisë dhe gjykatave.

Reagimi i plotë i Lefter Maliqit

Ish-kryebashkiakët bregdetarë, bashkëpunëtorët e ngushtë të Ramës, dyshja Gjika – Dako tashmë të shitur të perdorur nga Rama, pësuan të njëjtin fat duke u endur dyerve të Prokurorisë e Gjykatave. Rama kur ishte Kryetar Bashkie në Tirane, sidomos mandatin e fundit 2007 – 2011, që padyshim mbështetjen dhe mundësië e fitores ia dha z. Meta, atëheë dhe LSI, pasi ishin në koalicion me PS-në, duke i dhuruar fitore Ramës si kryebashkiak. Dhe atëherë Rama kishte dashuri për bregdetin Jon dhe Adriatik, në Vlorë dhe Durrës dhe kishte miq e besnikë të mirë Kryebashkiakët në Vlorë Shpëtim Gjikën dhe në Durres Vangjush Dakon. Por kur u bë Kryeminister ne mandatin e pare dashuria mbeti vetem mbi bregdetin e Jonit dhe Gjika kaloj ne ftohje,ne hetime,gjykime,ne spitale,kurse ne mandatin e dyte si Kryeminister dashuria ngeli mbi bregdetin Adriatik dhe Gjushi sa nisi te jetë ish kryebashkiak ,sa i nisen hetimet dallget e para nga ish miku i tij kalores i Rilindjes Edi, shume dallge te tjera po e presin..Gjika dhe Gjushi mos u merzitni sjeni te paret.Zinxhiri i bashkepunetoreve te z.Rama qe sjanë më dhe i ka shitur eshte i gjate. Nga Koço,Roshi,Ndoka,Çuko,Bushati,Blushi,aleatet Milo,Dule,Idrizi,ish ministra,analist e gazetar,deputet ish ministrat e dal ne media nga Bild nga pergjimet,kurse per mikeshat e bashkëpunëtoret te gjinise femerore spo flas se me to e ka tejkaluar jo vetem me perdorim por dhe me dhunë. Dhe bandite e kriminel qe i sherbyen ne fushata ,disa i ka shitur,futur ne burg.Gjika dhe Gjushi mos u merzitni seshte asgje e re dhe idhulli i tij Diktator keshtu bente i vinte krahun Mehmet Shehut,Beqir Ballukut,Kadri Azbiut etj dhe perfundimi i hidhur i tyre dihet.Prandaj keto strese,zhgenjime ,pabesi jane vetem nga nje njeri qe ska as turp as moral as karakter as dinjitet por qe kenaqet kur shet miqt e bashkepunetoret e tij kur i sheh se si vuajne , por kenaqesia e tij jane dhe vuajtjet , sakrificat e popullit te vet,te artisteve,gazetareve,qytetareve,policeve pasi e tille eshte femijëria, rinia,matesa,familja e tij pa dashuri ,respekt per prindrit ish bashkshortet ish shoket e femijerise ,rinise etj. Gjushi dhe Gjika mos u merzisni se shume te tjere si ju ka marre e do marre me qaf. Mosmirenjohja mbetet vesi qe e shoqeron kudo. Mosmirenjohja fillon me Fatos Nanon i cili e mori nga Franca me thonjt pa prere e beri minister kulture etj vazhdon me Ilir Meten i cili disa here e mbeshteti hapur sidomos ne 2007 ku i dha fitoren e Kryebashkiakut per here te 3-te ne Tirane,dhe ne 2013 Ilir Meta i dha fitoren si Kryeminister,por pabesia e Rames si ndaj Nanos e Metes dhe mosmirenjohjet dolen hapur kur ky kalores me intriga,pabesi,marreveshje te fshehte ,blerjes se votave me bandat e paratë e droges ia arriti qellimit te marre tepsin,timonin duke qeverisur vetem me skandale korrupsioni,trafiqe,shitblerje votash,tritol,droge,pasiguri,varferi,duke bere qe shqiptaret te emigrojne masivisht.Zaptij te gjitha institucionet duke demtuar rende demokracinë,duke penguar integrimin e vendit ne BE.Vendi ne krize te thelle ekonomike,politike si asnjeher me pare.Koha nuk pret e keqja qe po drejton vendin duhet rrezuar me cdo mjet demokratik,fatet e vendit ne rrezik,shpresa po vdese,besimi po humbet.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit