Home POLITIKE Lulzim Basha ...

Lulzim Basha duhet të takohet me Edi Ramën!

615
0

Nga Bledian Koka –

Ftesa e kryeministrit Edi Rama ndaj liderit te opozites Lulzim Basha per tu takuar ne menyre qe opozita te jape sugjerimet e saj per perballimin e krizes se shkaktuar nga termeti i 26 Nentorit, eshte nje mundesi e mire qe separi duhet shfrytezuar per te dhene nje mesazh paqtimi social, por edhe per te korigjuar nje seri gabimesh ne te cilat qeverisja aktuale eshte perfshire ne 6 vitet e fundit. Personalisht mendoj se propozimi i Lulzim Bashes eshte i thjeshte dhe lehtesisht i realizueshem nese kaunterparti i tij Edi Rama eshte i gatshem te degjoje. Parate per rindertimin e banesave te demtuara nga termeti jane aty, propozimi i Bashes duhet te jetet thjeshte anulimi i ketyre gabimeve trashanike dhe kleptokrate te qeverise se Edi Rames si me poshte:
Te anulohen….

Konçesioni i check-up – 90 milionë USD
Sterilizimi – 160 milionë USD
Dializa – 70 milion USD
Shërbimi laboratorik – 90 milion USD
Inceneratori i Elbasanit – 52 milion USD
Inceneratori i Fierit – 40 milion USD
Inceneratori i Tiranës – 310 milionë USD
Rrugët e Devoll Hdrp – 68 milion USD
Ndërtimi i shkollave në Tr – 80 milion USD
Rruga Milot Balldren – 300 milionë USD
Rruga Orikum-Dukat – 75 milion USD
Trau te rruga e Kombit – 470 milion USD
Rruga e Arbërit – 400 milion USD
__________________
2.2 miliardë USD

Dhe duke qene se Edi Rama ka llogaritur të japë edhe:

Spitali i Fierit – 90 milion USD
Rruga Thumanë-Vorë – 340 milion USD
Rruga Kashar-Rrogozhinë – 410 milion USD
Rruga e Unazes se Re – 40 milione USD
__________________
880 milion USD

Totali ne fund eshte 3.09 miliardë USD

p.s…Pano Soko analiza jote eshte perfekte, ndersa ju zoti Basha sigurohuni qe takimi juaj me Edi Ramen te mos perfundoje si ne 17 Maj te 2017!

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit