Home POLITIKE Llalla: T’u h...

Llalla: T’u hiqet mandati dy kryebashkiakëve

37
0

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka bërë të ditur sot se i ka kërkuar KQZ-së, heqjen e mandatit edhe për 2 kryebashkiakë të tjerë, duke zbuluar emrat e Artur Zotajt dhe të Tërmet Peçit.

“I kemi kërkuar KQZ-së t’i hiqet mandati, dy kryebashkiakëve, kreut të bashkisë së Poliçanit, Artur Zotaj dhe atij të Tepelenës, Tërmet Peçit. Ka nisur një procedim për falsifikim dokumentash. Dekriminalizimi duhet të zbatohet para zgjedhjeve”.

Deklarata u bë nga Gjirokastra, ku Llalla po zhvillon analizën vjetore të Prokurorisë së Gjirokastrës.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit