Home POLITIKE Lajmi i parë ...

Lajmi i parë i mediave serbe sot, vizita e kryeministrit shqiptar

22
0

Ndërkohë, gazeta “B92” shkruan se vizita e Ramës do të kishte qenë me pak dramatike në rast se nuk do kishte ndodhur ngjarja në stadiumin e Beogradit mes Shqipërisë dhe Serbisë.

RTS, ndërsa jep axhendën e Kryeministrit Edi Rama, vë theksin tek deklaratat e Ramës e Vuçiç se incidentet gjatë lojës ishin”për të ardhur keq”, por se “nuk duhet” humbur mundësia për të punuar për ruajtjen e stabilitetin rajonal.”

Gazeta Danas vë në dukje heqjen nga axhenda e Ramës të takimit me Presidentin serb Tomislav Nikoliç. Po ashtu, sipas gazetës, edhe vizita në Preshevës ka ndryshuar. Rama në Preshevë nuk do të mbajë tubim, por vetëm një fjalim të shkurtër në një shtëpi lokale të kulturës, përveç takimit me udhëheqësit politikë të Luginës së Preshevës, thuhet në shkrimin e gazetës.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit