Home Sporti Kosovë – Turq...

Kosovë – Turqi në ‘Loro Boriçi’ ka sërish ndryshim shifrash, shënohet goli i tretë

6
0

Po luhet në këto momente ndeshja mes Kosovës dhe Turqisë në “Loro Boriçi” të Shkodrës, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”.

Në minutën e gjashtë miqtë kanë kaluar në avantazh me anë të Volkan Sen, i cili goditi saktë me kokë pas një krosimi të ardhur nga krahu i majtë.

Në të 22’ Kosova ka barazuar përballë Turqisë. Ka qenë Rrahmani ai që ka shfrytëzuar më së miri asisin e dhënë nga valon Berisha, duke bërë që të shpërthejë “Loro Boriçi”.

Shënon përsëri Turqia. Ynder në minutën e 31-të i vetëm në zonë godet me kokë pas krosimit të Ozjakup nga këndi. Mbrojtja e Kosovës e përgjumur.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit