Home ShendetI Kjo erzë shër...

Kjo erzë shëron 150 sëmundje

14
0

Cilësitë mjekësore të kësaj erëze gradualisht janë zbuluar gjatë shekujve dhe është konstatuar që ndikon fuqishëm kundër inflamacionit. Kjo erzë është e njohur në të gjithë botën për vlerat e saj kurative. Kurkuma (Curcuma longa) përmban kurkuminë, polifenol, përbërës aktiv i cili ka më shumë se 150 cilësi terapeutike. Konsumimi i mjaltit dhe i kurkumës përmirëson metabolizmin dhe shton numrin e baktereve të mira në zorrë. Ilaç kundër gripit dhe ftohjes.

Përbërësit:

100 g mjaltë, 1 lugë kurkumë pluhur.

Përzieni të dy përbërësit ashtu që në tërësi të bashkohen dhe vendosni në një kavanoz të pastër. Sapo të vëreni simptomat e para të ftohjes apo të gripit, ilaçin merreni në këtë mënyrë:

Dita e parë: merrni gjysmë luge në çdo orë.

Dita e dytë: merrni gjysmë luge në çdo dy orë.

Dita e tretë: merrni gjysmë luge tri herë në ditë.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Shendeti

Më shumë nga Shendeti

Lajmet e Fundit

Te Fundit