Home POLITIKE Këshilltari p...

Këshilltari politik gjerman: Procedimi penal ndaj Ramës, ndër kushtet e vendosura nga BE

2
0
Martin Henze
Martin Henze

Këshilltari politik gjerman, Martin Henze, në një reagim në Twitter shprehet se “një ndër kushtet e vendosura nga BE është edhe procedimi penal ndaj Edi Ramës“.

Më tej, Henze shkruan se “Rama ka dështuar, demokracia, sundimi i ligjit dhe liria e shtypit janë jofunksionale”.

Reagimi i plotë i Martin Henze në twitter:

Një ndër kushtet e vendosura nga BE është edhe procedimi penal ndaj Edi Ramës, rivendosja e sundimit të ligjit,
Rama ka dështuar. Nga ana tjetër, demokracia, sundimi i ligjit dhe liria e shtypit janë jofunksionale.

1/2 Among the 15 conditions are also the prosecution of Rama, the restoration of the rule of law,
Rama has failed. On the contrary, democracy, the rule of law and freedom of the press are dysfunctional.https://t.co/K4PBTkjo1I pic.twitter.com/Lwb8VaRI5V

— Martin Henze (@GSKStrategy) June 17, 2020

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit