Home KRYESORE Kasnecët e Ra...

Kasnecët e Ramës t’i kërkojnë falje Ilir Metës

1427
0

Gazetari Ermal Mulosmani ka sjellë në vëmendje deklaratën paralajmëruese të kreut të shtetit, Ilir Meta, më 30 korrik 2017, kur kërkoi nga institucionet të merrnin masa për rrezikun e tërmeteve, pas tërmeteve që ranë në vendin fqinj në Greqi.

Në atë kohë shtypi pranë qeverisë sulmoi në mënyrën me të ulët kreun e shtetit për deklaratën.

Gazetari Mulosmani ka kërkuar sot nga mediat që sulmuan kreun e shtetit t’i kërkojnë ndjesë.

“Nuk po them dikush tjetër por ky, kasneci i Kryeministrit,që mburret me shqiptarizmin, duhet të gjejë kurajon e t’i kërkojë ndjesë Ilir Metës. Nuk po shtoj këtu edhe Spiropalin se është shtatzënë dhe boll e bëri rezil Skënderbeu para pesë ditësh. Data ka qenë 30 Korrik 2017”, shkruan Mulosmani.

Lajmet Kryesore

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit